NTV

Salih Ölmez villasını açtı

Türkiye

Deprem Sevgi apartmanını yıktı, müteahhit Salih Ölmez’in villası ayakta kaldı. Simge müteahhit Erciş'teki villasının kapılarını gazetecilere açtı.

Van depreminde hiçbir şey Erciş'teki bir villa kadar hafızalara kazınmadı. O villa depremde enkaza dönüşen ve 20 kişiye mezar olan Sevgi Apartmanı'nın ortaklarından, müteahhit Salih Ölmez'e aitti…

Salih Ölmez, bahçesine 2 Kızılay çadırı kurduğu tripleks villasının kapılarını ilk kez Takvim gazetesine açtı. Salih Ölmez, duvarında sadece sıva çatlakları bulunan villasını anlatırken kendini savundu.

Ancak Ölmez yine de, kendi yaptığı villasına girmekte tereddüt etti. Ve insanlar çadır kuyruğuna girerken o lüks cipinin yanına iki Kızılay çadırı dikti.

ÖZENE BEZENE YAPTIRMIŞ
Sevgi Apartmanı'nın müteahhidi olmadığını ileri süren Ölmez, şöyle konuştu: "Sevgi Apartmanı'nı benim de üyesi olduğum bir kooperatif yaptırdı. Malzeme alımına da hiç karışmadım. Orada sadece bir dairem vardı. İnşaat bitince aldım, sonra da sattım. Ben Erciş'te, aralarında devlet dairelerinin de bulunduğu 30-35 bina yaptım. Bunlardan yıkılan ya da ağır hasar gören bir tane bile bina yok. Ailemin oturduğu ev için ebette daha çok uğraştım. Bunda ne var? 3 katlı evimin projesini Ankara'da Birlik Mahallesi'nde gördüm. Bilkent Üniversitesi'nde yapılmıştı. Oradan aynen aldım ve uyguladım."