Salihoğlu: Başbakan dinlendikten sonra…

İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu, "17 Aralık" ve "25 Aralık" soruşturmalarının devam ettiğini söyledi. Salihoğlu, "Başbakan dinlendikten sonra kim kendini güvende hissedebilir?" dedi.

NTV Haber 27.06.2014 - 17:21

Salihoğlu: Başbakan dinlendikten sonra…

İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu, Çağlayan Adliyesi’nde gazetecilerle bir araya geldi. Sohbet toplantısında ses ve görüntü kaydı yapılmadı.

Başsavcı Salihoğlu, 17 Aralı ve 25 Aralık soruşturmaları ile Selam Terör Örgütü ve Uğur Kurt gibi önemli soruşturmaların sürdüğünü ifade etti.

Salihoğlu’na 17 Aralık operasyonun başlamasının üzerinden 6 ay geçmesine rağmen halen soruşturmanın tamamlanması soruldu.

Salihoğlu, "Hata yapmamaya çalışıyoruz. Kimsenin hakkına girmemek için uğraşıyoruz. Yaptığımız soruşturmalarda arkamızda ‘yuh’ dedirtecek tasarruflarda bulunmayacağız. Ciddi olaylar bunlar. Tüm Türkiye sallandı. Halkımız verilen kararları görecek. Sorumluluğumun bilincindeyim" diye konuştu .

Başsavcı Salihoğlu, oğlu hakkındaki iddialara da tepki gösterdi.

Salihoğlu, şöyle konuştu: “Zor bir yerdeyiz. Ateşin içinde oturuyoruz, oğlumun 25 Aralık soruşturmasında adı geçen bir işadamının avukatı olduğu iddia edildi. Allah’tan korkun. Ben 21 Ocak'ta buraya geldim. Oğlum da 'yok öyle bir şey' dedi. Bu günlere onurum şerefimle geldim. Allah’a ısmarladık deyip gideceğiz.”

Okmeydanı Cemevinde polis kurşunuyla can veren Uğur Kurt soruşturmasıyla ilgili de değerlendirmelerde bulunan Başsavcı, zanlı polis hakkında valilikten soruşturma izin yazısının gelmediğini dile getirdi.

Salihoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun sehven ifadeye çağrılmasıyla ilgili olarak da, "Burada bir yanlışlık oldu, Sayın Kılıçdaroğlu ifadeye çağrıldı. Ben hemen kendisini arayıp özür diledim" dedi.

Salihoğlu, Gezi olayları sırasında Kabataş’ta bir kadına saldırı yapıldığı iddialarıyla ilgili net bir şey söylemedi.

“Görüntü var ya da yok” demeyen Salihoğlu, “Soruşturma bitince açıklayacağız” diye konuştu

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...