Salon’da ‘Bomba’ var

Krek Tiyatro Topluluğu’nun ilgi çeken oyunu Bomba, 4 Ekim Pazartesi akşamından itibaren her pazartesi akşamı Salon’da sahnelenecek.

Haberler 01.10.2010 - 18:00

Salon’da ‘Bomba’ var

Yenilenmiş tasarımıyla geçtiğimiz hafta kapılarını açan Salon, yeni sezonda her pazartesi Bomba oyunu ile Krek Tiyatro Topluluğu’nu ağırlıyor. Sahnelediği tiyatro oyunlarında kendine özgü tarzıyla dikkat çeken Berkun Oya’nın yazıp yönettiği Bomba, izleyiciyle her pazartesi saat 19.30 ve 20.30’da, iki ayrı seansta buluşacak.

Bir kafede patlayan bombanın etkilerini, orada bulunan beş kişinin bakış açısından 15 dakikada anlatan Bomba, oyundaki performansıyla geçen yıl Afife Tiyatro Ödülleri’nde yardımcı kadın oyuncu seçilen Canan Ergüder’in yanı sıra, tanınan oyuncular Bartu Küçükçağlayan, Batur Belirdi, Görkem Yeltan ve Bülent Emin Yarar rol alıyor. Seyirciye yepyeni bir deneyim sunan Bomba, daha önce “Fransa’da Mevsimi” kapsamında Şubat 2010’da, Paris Odeon Tiyatrosu’nda Fransız oyuncuların da katılımıyla izleyici karşısına çıkmıştı.

Krek Tiyatro Topluluğu, 1998 yılında, aynı yıl MSÜ Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü'nden mezun olan Berkun Oya tarafından kuruldu. Bomba'nın yazar-yönetmeni Berkun Oya, kuruluşundan bu yana bir yandan Krek'in genel direktörlüğünü sürdürdü, bir yandan Adamlar, Pasta ve Telaş, Op'la Zo'nun Dramı ve Yangın Duası gibi oyunları yazıp yönetti, bir yandan da sinema ve televizyon alanında başarılı adımlar attı. 2007 yılında vizyona giren ilk sinema filmi İyi Seneler - Londra ile 2008'de Strasbourg Uluslararası Film Festivali'nde en iyi yönetmen ödülünü aldı.

Sayfa Yükleniyor...