Samsun’da trafik kazası: 6 öğrenci öldü

Samsun’un Çarşamba ilçesindeki trafik kazasında, 6 üniversite öğrencisi yaşamını yitirdi, 12 kişi yaralandı.

Haberler - Anadolu Ajansı 25.12.2008 - 01:13

SAMSUN - İçinde çoğunlukla Ordu Üniversitesi Ziraat Fakültesi öğrencilerinin bulunduğu 52 M 1109 plakalı minibüs, Samsun’dan Ordu yönüne seyir halindeyken, ilçe girişinde önünde giden bir kamyondan düşen lastik nedeniyle kontrolden çıktı.

Yan yatan minibüs, kayarak refüjü aşıp, karşı yönden gelen Hüseyin Aktaş’ın kullandığı 05 DP 890 plakalı kamyonla çarpıştı.

Kazada, minibüste bulunan ve çoğunluğunun öğrenci olduğu belirtilen 6 kişi olay yerinde öldü. Kazada hayatını kaybeden 6 kişiden 5’inin, minibüs sürücüsü Bülent Bayram, öğretim görevlisi Şahin Dere ve öğrenciler Yasemin Yetim, Musa Gündüz ve Hatice Özenli olduğu bildirildi.

Yaralanan Yakup Eren, Nadire Canbolat, Serkan Öztürk, Şenel Çelik, Filiz Melek, Muharrem Arslan, Esra Taşçı, Bedriye Bayram, Yeşim Aslan, Burçu Korkmaz, Ayşegül Pırlı ve Melek Bulut, Samsun ve Çarşamba devlet hastanelerine kaldırıldı.

Bu arada, söz konusu öğrencilerin tarımsal araştırmayla ilgili bir faaliyet nedeniyle Ordu’dan Samsun’a geldikleri ve kazanında dönüş yolunda meydana geldiği bildirildi.

Sayfa Yükleniyor...