Samsun'da vakalar yüzde 100 arttı: ‘Gizli yayıcıların’ çok olduğunu görüyoruz

Samsun'da corona virüs vaka sayısının son iki haftada yüzde 100 artmasının ardından Belediye Başkanı Demir, hastanelerde yatak doluluk oranının yüksek olduğunu vurguladı. Öte yandan başkan vaka artışının ana sebebini, 'gizli bulaştırıcı'lara dayandırdı.

Haberler - İHA 03.12.2020 - 15:20

Samsun'da vakalar yüzde 100 arttı: ‘Gizli yayıcıların’ çok olduğunu görüyoruz

Sağlık Bakanı ’nın ’da son iki haftada vaka artışının yüzde 100 olduğunu açıklamasının ardından Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir konu hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Vaka artışının sebeplerine değinen Başkan Demir, “1 milyon 350 bin kent nüfusumuz var. Buna yakın da Samsun’un dışında Samsunlu hemşehrilerimiz var. Yaz, kurban bayram, o dönemlerden düğün dönemlerine o süreçte bir yayılım oldu. Biz onu gözlemledik. Ama bugünlere geldiğimizde özellikle kapalı mekanlara giriş noktasında, tespit edilemeyen insanların ‘gizli yayıcıların’ çok olduğu gözüküyor'' ifadelerine yer verdi. 

''PERSONEL BÜYÜK BİR YÜK ALTINDA''

Aile içindeki yayılımında çok olduğunu gözlemlediklerini belirten Demir, 
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son iki haftada "Başta İzmir, Adana ve Samsun olmak üzere, bu illerimizde hastanelerimiz ve sağlık personelimiz büyük bir yükün altında" ifadesini kullanmıştı.

VİDEO: VİRÜS AŞILARI İŞE YARAYACAK MI? (ARŞİV)

Sayfa Yükleniyor...