NTV

Samsung Android Market’in adı artık İndiroid!

Türkiye

Tamamen Türk yazılımcıların geliştirdiği indiroid Samsung’un desteğiyle ve yenilenen yüzüyle kullanıcıların karşısına çıkıyor.

Android işletim sistemine sahip kullanıcılar dünyanın en ünlü geliştiricilerinin uygulamalarını, oyunlarını, videolarını ve duvar kağıtlarını indiroid’ten indirebilirler. Ayrıca yeni eklenen MobilMP3, Samsung eKitap servislerine ve Samsung Fun Club’a ulaşabilirler. Samsung Android telefon ve tabletlerin yanı sıra diğer Android işletim sistemine sahip kullanıcılar da http://m.indiroid.com veya http://www.indiroid.com adreslerinden indiroid’e ulaşabilirler.

Başarı Mobile tarafından geliştirilen indiroid, şu anda 450.000 kişiye hizmet vermektedir. 23 farklı firmanın, 300’e yakın Android işletim sistemine sahip telefon ve tablet modeline içerik sağlamaktadır.

Türk oyun ve uygulama geliştiricilerinin yanı sıra global içerik sağlayan firmaların en seçkin içeriklerini yayınlayan indiroid markette Batak, Fifa, Angry Birds, Firefox, Hürriyet, Opera, Sokak Basketbolu gibi içerikleri kullanıcılar tarafından daha çok tercih edilmiştir.

indiroid sahip olduğu ücretli içerikleriyle diğer marketlerden bir adım öne çıkmaktadır. indiroid’i ziyaret eden Android kullanıcıları çoğunlukla oyun içeriklerini tercih etmişlerdir. Özellikle spor, yarış ve aksiyon kategorileri en çok tıklanma oranlarına sahiptir.

indiroid’in kullanıcılara sağladığı en büyük avantajlardan biri de ücretli içerikleri ücretsiz deneyip satın alabilme seçeneği sunmasıdır. Kullanıcılar ücretsiz dene ve oyna kategorisinden bu özelliğe ulaşabilirler.
Kullanıcılar bir indiroid hesabı oluşturarak ya da Facebook hesaplarını kullanarak indiroid’e giriş yapabilirler. Kullanıcılar, içerik alışverişlerini telefon numaralarını girerek veya kredi kartlarını kullanarak gerçekleştirebilirler.Başarı Mobile, tüm Android geliştiricilerine elini uzatarak her konuda destek vermeye hazır olduğunu belirtmektedir. İlerleyen günlerde yerel geliştiricilere yönelik ödüllü kampanyalar hazırlamayı planlamaktadır. Bu kapsamda, indiroid’e global geliştiricilerin yanı sıra yerel geliştiriciler tarafından gönderilecek her içerik değerlendirmeye alınmakta ve onay sonrası market üzerinden binlerce kullanıcıya sunulmaktadır. Geliştiriciler http://dev.indiroid.com/ adresinden uygulamalarını indiroid’e yükleyebilirler. Konu hakkında detaylı bilgiye help@indiroid.com adresine mail atarak ulaşabilirler. Ayrıca indiroid’teki gelişmeleri indiroid Facebook (http://www.facebook.com/indiroid) ve Twitter (http://twitter.com/indiroidmarket) sayfalarından takip edebilirler.

İNDİROİD ÜZERİNDEN ULAŞABİLECEĞİNİZ YENİ SERVİSLER

MobilMP3 Servisi
indiroid üzerinden indirebileceğiniz MobilMP3 servisi ile yasal olan 155.000’in üzerinde müziğe ulaşabilirsiniz. MobilMP3 servisinin bir hizmeti de şarkıların 30 saniyelik kısa versiyonlarını dinleme fırsatınızın olmasıdır. Ayrıca servis, kullanıcılara basit menüsü ile tüm içeriklere kolayca ulaşım imkanı sağlamaktadır.

Samsung eKitap Servisi
Samsung eKitap servisine indiroid marketten ulaşabilirsiniz. Bu servis sayesinde istediğiniz her yerde kitap, dergi ve gazete okuyabilirsiniz. Yenilenen kampanyaları ile eKitap servisi göz dolduruyor. Yakında yapacakları kampanya ile Tuna Kiremitçi’nin Selanik’te Sonbahar kitabıyla birlikte 4 adet daha ücretsiz eKitap, Samsung Galaxy Note kullanıcılarına sağlanacak.