Akıllı telefonlara yüklenerek mobil işlevleri ve deneyimi zenginleştiren uygulamalar arttıkça firmalar arası rekabet de kızışıyor. Nokia'nın OVI, Apple'ın App Store'undan sonra bol akıllı telefon seçeneğine sahip Samsung da kendi uygulama mağazası olan Samsung Apps'i Türkiye'de hizmete soktu.

Samsung Electronics uygulama mağazası Samsung Apps, oyun, eğlence ve yardımcı programlar gibi çok sayıda ve çeşitte akıllı telefon uygulaması barındırıyor. Mağazada sosyal paylaşım uygulamaları ve e-kitaplar da bulunuyor. Kullanıcılar GPRS, 3G ya da Wi-Fi bağlantıları aracılığıyla mağazanın pratik uygulama menülerinde uygulamaları indirmeden önce tek tıkla gezebiliyor.

Samsung Apps Türkiye'den önce İngiltere, Fransa, İtalya, Almanya, Singapur, Brezilya ve Çin’de devreye sokulmuş ve samsung kullanıcılarının büyük ilgisiyle karşılaşmıştı.

Mağazada heödemeli uygulamaların yanı sıra, ücretsiz uygulamalar başta olmak üzere kullanıcılarına çok sayıda avantaj sunuyor. Kredi kartıyla güvenli ve kolay ödeme olanağı sağlayan Samsung Apps, satın alınan ürünlerin bir yıl içinde tekrar indirilmesine de olanak tanıyor.

Kullanıcılara özel kampanya ve etkinliklerin de düzenleneceği Samsung Apps içerisinde yer alan Satış Ofisi’ne kaydolarak kullanıcılar tarafından geliştirilecek ürünlerin satılması da mümkün.

Türkiye’deki kullanıcılar samsungmobile.com’dan WAP aracılığıyla Samsung Apps uygulamasını indirebiliyor. Mart ayından itibaren Türkiye’deki cep telefonları, Samsung Apps uygulaması önceden yüklenmiş olarak satışa sunulacak.

Kullanıcılar, doğrudan PC’lerinde uygulama aramalarına ve diledikleri uygulamaları da indirmelerine olanak sağlayacak olan yeni yazılım paketi Kies’in de avantajlarından yararlanabilecek. Bu yazılım sayesinde uygulamalar, PC ile cep telefonu senkronize edildiğinde cep telefonuna kurulacak ve uygulama indirme işlemlerinde yedekleme görevi görecek.

Uygulamaların kullanımı cihaza göre değişiklik gösterdiğinden, ayrıntılı bilgi için Samsung Apps web sitesini ziyaret edebilirsiniz.