Samsung Galaxy Tab yakında Turkcell'de

Olgunlaşma aşamasındaki tablet bilgisayar pazarının en önemli oyuncularından olması beklenen Galaxy Tab, Türkiye'ye Turkcell ile gelecek.

Haberler 02.11.2010 - 13:53

Samsung Galaxy Tab yakında Turkcell'de

Tablet bilgisayar sahnesine Samsung'un aktörü olarak çıkan Galaxy Tab, ’ye Turkcell tarafından getiriliyor. Bir tabletten beklenecek her şeye sahip olmasının yanı sıra ses, kısa mesaj ve görüntülü görüşme özelliklerine sahip olan Samsung Galaxy Tab Turkcell İletişim Merkezleri’nde satılacak.

7 inç (~17.78 cm ) boyutunda 1024 x 600 piksel çözünürlüğünde dokunmatik ekrana sahip tablet, aynı zamanda bir cep telefonu gibi kısa mesaj, sesli/görüntülü görüşme özelliklerini taşıyor. Cihaz işletim sistemi olarak, Android 2.2 sürümünü kullanıyor.

190.1 x 120.45 x 11.98 mm boyutunda ve 385 gram ağırlığında tasarlanan Galaxy Tab’ın ön yüzünde görüntülü görüşme için 1.3 megapiksel kamera ve dört adet dokunmaya duyarlı tuş, arka yüzünde 3.2 megapiksel kamera ve hemen yanında led flaş, üst kısımda 3.5 mm kulaklık girişi, alt kısımda hoparlör ve 30 pinlik şarj ve data girişi, sağda mikrofon ve solda ses tuşları, cihazı açma – kapama tuşu, tabletin kapasitesini 32 GB’a kadar yükselten microSD ve standart sim kart girişleri bulunuyor.

PowerVT SGX540 grafik yongası ile desteklenmiş 1 GHz Cortex A8 işlemcisi bulunan cihazın bataryası, 7 saat video izlemeye olanak tanıyor. 512 MB RAM’iyle rakiplerine fark atan Galaxy Tab, zengin uygulamalarla birlikte geliyor. Samsung Galaxy Tab ile müzik dinlemek, e-kitap okumak, oyunlar oynamak, Google Maps’in navigasyon özelliğinden faydalanmak ve zengin Samsung market uygulamalarından yararlanmak mümkün.

Kullanıcılara daha hızlı internet bağlantısı olanağı tanıyan HSDPA (7.2 Mbps) / HSUPA (5.76 Mbps) ile uyumlu çalışan Galaxy Tab’ın kuşkusuz en üstün avantajlarindan biri, cep telefonu işlevi de görmesi. Samsung Galaxy Tab ile konuşmak için Bluetooth kulaklık, kablolu kulaklık veya hands-free (eller serbest) modu kullanılabiliyor.

Firmadan yapılan açıklamaya göre Samsung Galaxy Tab, Turkcell’in avantajlı, taksitli ödeme seçenekleri ve hediyelerle birlikte çok yakında hem bireysel hem kurumsal kullanıcıların beğenisine sunulacak.

Sayfa Yükleniyor...