Son 4-5 yıldır laptop piyasasında hızlı bir yükseliş içinde olan Samsung, fiyat-performans oranı açısından oldukça iddialı yeni Q330 modelini Türkiye'de piyasaya çıkarıyor. 13.3 inç LED ekranlı ve Intel i5 işlemcili şık cihaz muadillerinden daha ucuza satılacak.

Yalnızca 1.97 kg ağırlığında ve 26.4 mm kalınlığında olan Samsung Q330, uzun pil ömrüyle hafifliği bir araya getiriyor. Makinede Intel Core i5 işlemci, Windows 7 Home Premium işletim sistemi, 3D grafik kartı, optik disk sürücü, kullanımı rahat 19 mm aralıklı ada tipi klavye, USB ve HDMI bağlantı noktaları ve 3’ü 1 arada kart okuyucu gibi kullanıcı dostu özellikleri bulunuyor.

Ürün tanıtımında belirtildiğinde göre Q330'la birlikte gelen AllShare teknolojisi, video, fotoğraf, şarkı gibi multimedya içeriklerinin bir dizi Samsung cihazı içinde aranmasını, oynatılmasını ve kontrol edilmesini kolaylaştırıyor.

Beklemeye Geç ve Şarj Et özellikli USB bağlantı noktası, cep telefonu ya da MP3 çalar gibi taşınabilir cihazları şarj edebiliyor. Üstelik bu işlemi beklemedeyken ya da kapalıyken dahi yapabiliyor.

Samsung Q330, kablosuz bir şekilde müzik parçası, resim, film ve diğer verileri cihazlar arasında ultra hızlı (24Mbps) (Bluetooth 2.0’a göre de 8 kat daha hızlı şekilde) daha az pil ömrü tüketerek aktarıyor. Cihazın Türkiye'de ilk çıkış fiyatı KDV dahil 1100 dolar civarında olacak.

Q330'un temel teknik özellikleri şöyle: