Samsung'dan Android için oyun kontrol cihazı

Samsung, mobil cihaz dünyasını kasıp kavuran ve aynı zamanda en büyük ortaklarından biri olan Android için oyun kontrol cihazı geliştirdi.

Haberler 18.12.2013 - 10:40

Samsung'dan Android için oyun kontrol cihazı

Android akıllı telefon kullananlar, Samsung’un sunduğu GamePad sayesinde mobil oyun keyfini bir üst seviyeye taşıyabilir.

Metal çerçeveli oyun kontrol cihazı, 4 – 6.3 inç ekran genişliğine sahip mobil cihazlar için düşünülmüş. Kısaca küçük ekranlı akıllı telefonlar veya phablet’ler için kullanılabilir.

Android 4.1 versiyonuyla uyumlu olan GamePad, yakın zamanda 4.3 ve üzeri versiyonlarla da kullanılabilecek. NFC (yakın alan iletişimi) teknolojisiyle kolayca mobil cihazlarla bağlantı kuran GamePad, Galaxy S3, S4 akıllı telefonları ve Note 2 ile 3 phablet’leri için kullanıma hazır.

Cnet’in haberine göre, telefon konsola yerleştirildikten sonra Samsung’un ‘Mobile Cosole’ uygulaması açılıyor ve menüden hazır oyunları oynayıp, yeni oyunlar satın alabiliyorsunuz. Seçebileceğiniz 35 oyun arasında Need for Speed Most Wanted, Asphalt 8: Airborne, Modern Combat 4: Zero Hour, Virtua Tennis Challenge ve Prince of Persia: The Shadow and the Flame gibi yapımlar bulunuyor.

Samsung’un sayfasından yapılan açıklamada, ‘Avrupa’da belli ülkelerde satışa sunulan cihazın yakın zamanda daha fazla piyasaya sunulacağı’ belirtildi.

GamePad, bazı online perakendeciler tarafından 113 dolara satılıyor.

Sayfa Yükleniyor...