Samsung'tan iPod Touch'a rakip

Samsung'un Galaxy S akıllı telefondan türettiği WiFi 4.0 multimedya cihazı, iPod Touch'ın koltuğuna göz dikiyor.

07.03.2011 - 17:27

Samsung'tan iPod Touch'a rakip

Samsung Mobile, Android işletim sistemine sahip Galaxy serisi ürünlerin en son üyesi Samsung Galaxy S WiFi 4.0 akıllı medya oynatıcıyı tanıttı.

Yeni ürün, Galaxy S akıllı telefonun telefon işlevleri hariç tüm özelliklerini barındıran, hatta bazı özellikleri daha zenginleştirilmiş bir multimedya oynatıcı ve internet tarayıcı olarak konumlanıyor. Esasen Apple'ın iPod Touch ürünüyle rekabet edecek olan yeni Galaxy, 4 inç büyüklüğünde Super Clear LCD ekrana ve hızlı WiFi b/g/n bağlantı özelliğine sahip.

Google Android 2.2 "Froyo" ile çalışan cihaz, MPEG4, H264, DivX, WMV gibi video codec'lerini destekliyor. High Definition (720p) video izleme, entegre GPS desteği, Google'ın GPS hizmetleri gibi farklı servisleri çalıştırabilme, 3.2 MP arka kamera, Bluetooth 3.0, Android Yazılım Marketi üzerinden 230 binin üzerinde uygulamaya erişim, FM radyo, ses kayıt, cihazın diğer özellikleri arasında.

1200 mAh pille çalışan Galaxy S WiFi 4.0, 8,16,32 GB dahili depolama alanıyla piyasaya sürülüyor. İstenirse microSD kart takarak bellek artırılabiliyor.  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...