Sanal dükkanlarda tuhaf ürünler

Sinek yiyen bitkiden tabansız terliğe, ıslığa yanıt veren anahtarlıktan 'patates eldiveni'ne yüzlerce ilginç ürün internette satışta.

Anadolu Ajansı 14.01.2010 - 11:39

Sanal dükkanlarda tuhaf ürünler

Farklı mekanlarda da yaşıyor olsalar, insanları aynı ortamda buluşturup alışveriş yapmalarını sağlayan internetteki bazı sitelerde, birbirinden ilginç ürünler satışa sunuluyor.


Önceleri ''güven telkin etmemesi'' dolayısıyla internetten alışveriş tercih edilmezken, geçen zamanda sanal dünyadan alışveriş yapanların sayısı giderek artıyor. Bu potansiyelin farkına varanlar, satışa sundukları farklı ürünlerle, internetteki alışveriş pastasından paylarına düşeni almaya çalışıyor.

Her geçen gün, alışveriş sitelerine birbirinden ilginç ürünlerin satış ilanı veriliyor. Örneğin, güneş enerjili sırt çantası 115 TL'den satılıyor. İlana göre, çantanın üzerinde bulunan 11x8 cm ölçülerindeki panel, güneş enerjisini emerek içindeki lityum pilde depoluyor. Çantada bulunan çevirici kablo ve diğer bağlantılarla, cep telefonları, MP3 player, CD player gibi aletler şarj edilebiliyor. Bunun yanında, uzun süre güneş ışığı olmadığı zamanlarda, şebeke elektriği ile depolama yapmak da mümkün.

AYAĞA YAPIŞAN ÜSTSÜZ TERLİK
Birbaşka ilginç ürün ise, özel yapışkanlı tabanı sayesinde ayağa tutunan ve yürürken ayaktan çıkmayan üstsüz terlik. Üzerindeki şeffaf koruyucu çıkarıldıktan sonra topuktan başlanarak giyilen terlikler, kullanımdan sonra yavaşça tabandan çekilerek çıkarılabiliyor. Yıkanabilen bu terlikler, yaklaşık 180 kez kullanılabiliyor.

İnternetten ilanla satışı yapılan tablet mendil ise, suya istenilen koku eklenerek servis ediliyor. Suya atılan tablet, bir süre sonra ıslak mendil halini alıyor. Bu ürün, özellikle restoran ve kafelerde tercih ediliyor.

Bir diğer ürün de, patates soymada kolaylık sağlayan özel yapım eldiven. İlana göre, patatesleri, giyilen yüzeyi tırtıllı eldiven ile musluğun altında ovalıyorsunuz ve yaklaşık 8 saniye gibi kısa sürede soyabiliyorsunuz.

SİNEK KAPAN BİTKİ
Özellikle bahar ve yaz aylarında sayıları artan ve rahatsızlık veren sineklere karşı kullanılan 'venus fly trap' adlı bitki de, sanal dünyada satılan ve ilgi gören ürünlerden.

İlanda, 'sinek kapan bitki' olarak adlandırılan 'venus fly trap' ABD'den ithal edilen bir ürün. Kapanlarındaki güzel kokulu ve tatlı salgı, sineği cezbediyor ve kendine çekiyor. Sinek, salgının tadına bakmak için kapanın içine girdiği sırada, kapanlardaki hassas tüyler sineği algılayıp çok kısa sürede sineği hapsediyor. Sineği eritecek kimsayal bir enzim salgılayan bitki, birkaç gün içinde sineği sindiriyor.

Birbaşka ilginç ürün ise farklı modelleriyle giyilebilen dövme. Esnek malzemeden yapılan ve kollara giyilen dövmeler, istenildiği zaman çıkarılabiliyor.

GALATASARAY FORMASI
Bunların yanında, üflendikten 2-3 saniye sonra yeniden yanan mum, ıslık çaldığınızda alarm vererek yerini bildiren anahtarlık, USB bağlantısı ile ısınan terlik ve eldiven, özellikle gece nöbeti tutanları ayakta tutmaya yarayan, kulağın arkasına konularak kullanılan ve uyku haliyle başın düşmesi halinde alarm veren uyku düşmanı alet ile şarap yıllandırıcısı, internette müşterilerini bekliyor.

Bu arada, üst üste 4 kez Türkiye Birinci Futbol Ligi şampiyonluğunu elde ettikten sonra UEFA Kupasını kazanan Galatasaray'da forma giyen oyuncuların imzaladığı forma da, internet ilanıyla 10 bin avro karşılığında satılıyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...