Sanatın kalbi Akbank Sanat

Akbank Sanat, Beyoğlu’nda sanat deyince akla ilk gelen kültür merkezlerinden biri. Bugünlerde özellikle 22 Ekim’de konuk edeceği Zaz ile konuşulan mekanı birlikte gezelim...

08.08.2011 - 11:17

Sergilerden modern dansa, film gösterimlerinden tiyatro oyunlarına, klasik müzik resitallerinden caz konserlerine, panellerden ustalık sınıflarına... Anlayacağınız mutlaka bir zevkinize hitap ediyor Akbank Sanat. Sadece bir sanat merkezi de değil, en üst katında bulunan kafede saatlerinizi geçirmeniz de mümkün. Akbank Sanat binasında saatlerinizi geçirebileceğiniz bir yer daha var: Kütüphane. Burada Akbank Yayınları’nın yanı sıra; sanat tarihi, sinema, tiyatro, resim, fotoğraf, mimari, müzik, sosyoloji, felsefe gibi alanlarda yerli ve yabancı kitaplar bulunuyor.

"Değişimin hiç bitmediği yer" olma misyonuyla bünyesinde bulundurduğu Akbank Sanat Tiyatroları ve Akbank Sanat Dans Atölyesi sanatseverleri çağdaş sanatın en yeni örnekleriyle buluştururken, genç sanatçılara kendilerini özgürce ifade edebilecekleri bir ortam sunuyor. Anlayacağınız genç yeteneklere destek vermekten de geri kalmıyor.

Birinci kat, çoğunlukla ulusal ve uluslararası sergilere ev sahipliği yapıyor. Çok Amaçlı Salon’un bulunduğu 2. katta; tiyatro, canlı konser, panel, söyleşi, konferanslar ve DVD gösterimleri gerçekleşiyor. 3. katta ise, Çağdaş Sanat Atölyesi’nde hem Serigrafi hem de Litografi Atölyesi bulunuyor. 4. Ve son katta da, kütüphane ve kafenin yanı sıra bir de Müzik Dinleme Odası var. 1892 CD'lik bir arşive sahip olan ve başta klasik müzik olmak üzere, caz ve film müziklerinden seçkin örneklerin dinlenebildiği Müzik Dinleme Odası'nda aynı anda 9 kişi, CD arşivinden diledikleri eseri kendileri seçerek dinleyebiliyor. Ayrıca, Akbank Kısa Film Festivali'nde gösterimi yapılan filmler Müzik Dinleme Odası'nda izlenebiliyor. 6. katta Dans Stüdyosu bulunuyor. Zeynep Tanbay'ın çalışmalarını sürdüreceği stüdyoda, 'Zeynep Tanbay Dans Projesi' çalışmalarının yanı sıra, workshoplar, açık provalar, söyleşiler, video gösterimleri ve genç koreograflar gibi etkinlikler de yer alıyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...