Şandır: Büyükanıt görevini yapmadı mı?

MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır, eski Genelkurmay Başkanı Org. Büyükanıt'ın telefonun dinlendiğini açıklamasıyla ilgili olarak “Bazı şeylerin takipçisi olma görevlisiydi. Görevini yapmadınız mı, diye sorarlar" dedi.

Haberler - Anadolu Ajansı 08.05.2009 - 14:46

Şandır: Büyükanıt görevini yapmadı mı?

MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır, eski Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ın “32’nci Gün” programında yaptığı açıklamalarla ilgili soruları yanıtladı.

Şandır, ''Bazı insanların konuşmak hakkı yoktur, yapmak zorundadırlar. Eski Genelkurmay Başkanı çok önemli şeyler söyledi. Ama dün bu konuların takipçisi olma görevlisiydi. O zaman 'Görevinizi yapmadınız mı?' diye sorarlar. Biz, Sayın Büyükanıt'ın söylediklerini değerlendirmekten çok, tavrını doğru bulmadık'' dedi.

MHP Adana Milletvekili Kürşat Atılgan ise Yaşar Büyükanıt'ın 27 Nisan bildirisiyle ilgili soruya şöyle yanıt verdi: ''Diyorsa ki 'Ben yazdım', münferit yazdığı belli oluyor. Türk Silahlı Kuvvetleri'nde genelde münferit olarak bir olay, Genelkurmay Başkanı da olsa topluma deklare edilmez.

Olayın önü, arkası, karargahta kuvvet komutanlarıyla ne tür tepkiler doğuracağı tartışılır ve ondan sonra topluma deklare edilir. Kişisel olarak 'e-bildiri' şeklinde yaptıysa yanlıştır. Özünde de yanlıştır. Milletin iradesine herkesin saygı göstermesi gerekir.''

Sayfa Yükleniyor...