Şanlıurfa Valiliği'nden Suruç açıklaması

Şanlıurfa Valiliği Suruç'ta yaşananlarla ilgili açıklama yaptı.

Anadolu Ajansı 24.06.2018 - 14:32 | Son Güncelleme : 24.06.2018 - 15:44

Şanlıurfa Valiliği'nden Suruç açıklaması

Şanlıurfa Valiliği'nden yapılan açıklama şöyle: "Suruç ilçesinde 14 Haziran günü yaşanan ve adli, idari soruşturması devam eden olaylar üzerinden yanlış ve abartılı bir algı yürütülmeye çalışılmaktadır. Seçimlerin güvenlik içinde gerçekleşmesine yönelik Suruç ilçemizde her türlü tedbir alınmıştır.

Vatandaşlarımız müsterih olsunlar. Suruç ilçemizde çıkan olaylarda ölü olduğuna dair haberler gerçeği yansıtmamaktadır."

BAŞSAVCIDAN AÇIKLAMA: SORUŞTURMA İŞLEMLERİ BAŞLATILMIŞTIR

Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan da yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: "Suruç İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı tarafından bazı iddiaların araştırılması için Suruç Cumhuriyet Başsavcılığımıza suç duyurusunda bulunulmuştur. Bu hususlar ile oyların kullanımı ve bir okulun çevresinde yaşanan yaralama olayıyla ilgili gerekli soruşturma işlemleri başlatılmıştır."

Usulsüz oy kullanan ve yaralama olayına karışanların yakalanması için gerekli talimatlar en hızlı şekilde verilmiştir. Suruç Cumhuriyet Başsavcılığımızın talimatı üzerine usulsüz oy kullanmaya çalıştığı tespit edilen 4 kişi, oy pusulalarıyla birlikte yakalanarak gözaltına alınmıştır."

"EN SAKİN GEÇEN SEÇİMLENDEN BİRİSİDİR"

Suruç'ta seçimle ilgili iddialar hakkında konuşan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba ise, "Ortalama 15 yıldan bu yana siyasetin içerisindeyim. Birçok seçime girdim, şunu çok rahatlıkla söyleyebilirim en sakin geçen seçimlenden birisidir. Suruç olaylarıyla ilgili olarak seçimin başarısının, özellikle AK Parti'nin başarısının gölgelenmeye çalışıldığını düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...