Şanlıurfa'da 2 polis şehit edildi

Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde iki polis, birlikte kaldıkları evde vurulmuş halde ölü bulundu. Saldırıyı PKK üstlendi.

NTV Haber 22.07.2015 - 17:43

Şanlıurfa'da 2 polis şehit edildi

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesindeki intihar saldırısında 32 kişinin hayatını kaybetmesinin ardından bir acı haber daha geldi.

Ceylanpınar ilçesinde, biri terör şubesinde diğeri de çevik kuvvette görevli polisler Feyyaz Yumuşak ve Okan Acar evlerinde silahla başlarından vurulmuş halde ölü bulundu.

Kapıda zorlanma olmaması nedeniyle intihar olasılığı üzerinde duruluyordu.

Şehit polisler Feyyaz Yumuşak (solda) ve Okan Acar.
Şehit polisler Feyyaz Yumuşak (solda) ve Okan Acar.

PKK ÜSTLENDİ

Ancak saldırıyı PKK üstlendi. PKK'ya yakın bir internet sitesine açıklama yapan örgüt, saldırıyı kendilerinin gerçekleştirdiğini duyurdu.

Siteye yapılan açıklamada saldırının sabah 06.00 sularında gerçekleştirildiği ve polislere ait silah ile kimliklere de el konulduğu öne sürüldü. Saldırının Suruç katliamına misilleme olarak yapıldığı duyuruldu.

KAPIDA ZORLAMA İZİ YOK

Polislerin birlikte kaldığı 3 katlı apartmanın en üst katındaki dairede yapılan incelemede, kapıda herhangi bir zorlama izine rastlanmadı. 

Hava sıcak olduğu için balkonun kapısının açık olduğu ve PKK'lıların eve balkondan girdiği tahmin ediliyor.

YARIN TÖREN YAPILACAK

Şehit polisler için yarın Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü'nde tören yapılacak. 

Anne Zehra Acar
Anne Zehra Acar

KENDİ İSTEĞİYLE GİTMİŞTİ

Şehit  Okan Acar'ın geçen yıl temmuz ayında Şanlıurfa'da görevine başladığı ve aynı evde kaldığı polis arkadaşıyla iyi anlaştığı öğrenildi.

Ceylanpınar'a 3 yıllık doğu görevini tamamlamak için kendi isteğiyle giden Acar, yaklaşık bir yıl önce babası Mehmet Acar'ı kanser hastalığı nedeniyle kaybetmişti.

Acar'ın banka kredisiyle annesine ev aldığı, bir hafta önce de ailesinin bu eve taşındığı belirtildi. Acar'ın acı haberi alan Niğde'deki annesi ve yakınları sinir krizleri geçirdi.

DOĞU GÖREVİNİN BİTİMİNE 1 YIL VARDI

Diğer şehit Feyyaz Yumuşak'ın doğu görevinin bitimine ise 1 yıl vardı. Oğlunun şehit olduğu haberini alan baba Mustafa Yumuşak, şunları söyledi:

 "En son Suruç'taki patlama olduğunda ben oğlumu aradım. Bana 'Baba gördüm onları. Berbat olmuş orası, onlar' demişti bana. Ben de 'oğlum dikkat et sen kendine' demiştim. Sabahleyin de benim haberim yoktu. Ceylanpınar'da polislere böyle bir şey olmuş. Ben de aradım aradım açmıyor. İsim vermiyorlar. Aynı evde kalan iki kişi diyorlar. Bunun yanında Niğde'de bir arkadaşı vardı. Ona da ulaşamayınca şüphelendim" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...