Şanlıurfa’da kadınları utandıran kuyruk

Şanlıurfa’da AK Parti Kadın Kolları’nın yardım dağıtacağı söylentisi üzerine onlarca kadın bir depo önünde kuyrukta bekledi.

Haberler 30.08.2010 - 17:07

Kentin değişik semtlerinden gelen onlarca kadın, sabah erken saatlerden itibaren Ak Parti Kadın Kolları tarafından Ramazan yardımı yapılacağı söylentisi üzerine Yenişehir Mahallesi’ndeki bir depo önünde toplanmaya başladı. Bazılarının ellerinde kalem ile adresin yazılı olduğu notlar bulunan ve zamanla sayıları yüzü aşan kadınlar, güneş altında 42 derece sıcak altında beklemeye başladı. Orucun da etkisiyle yorulan ve bazıları çocuklarıyla birlikte gelen kadınlar gölge yerlerde oturarak yardım dağıtılmasını bekledi.

Uzun bekleyişe rağmen deponun açılmamasına tepki gösteren bazı kadınlar, öfkelerinden deponun camlarını yumruklamaya başladı. Çevre esnafı tarafından sakinleştirilen kadınların telefonla ulaştığı Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Aysel Göncü, şehir dışında olduğunu, yardım dağıtımı olmadığını, ihtiyaç sahiplerina yardımları evlerine kendilerinin ulaştırdığını söyledi.

Depodan yardım yapılmadığını öğrenince iyice öfkelenen kadınlar, “Maddi imkanımız olmadığı için sabah erken saatlerinde buraya geldik. Saatlerdir burada beklemekten perişan olduk. Şimdi bize yardım yapılmayacağını söyleyip, evimize gönderiyorlar. Ramazan günü, böyle eziyet yapılır mı?” diye tepki gösterdi.

Görüntülenmemek için yüzlerini eşarp ve poşularıyla kapatan kadınlar; kendilerini çeken gazetecilere, “Zaten burada oruçlu halde eziyet çekiyoruz. Bir de gazeteye- televizyona çıkarsak kocamızdan azar işiteceğiz” dedi. Kadınlar, yardımın yapılmayacağı belirtilmesi üzerine saatlerce bekledikleri deponun önünden öğleden sonra ayrıldı.

Sayfa Yükleniyor...