Şanlıurfa'da Öcalan gösterisi: 2 ölü

Şanlıurfa'da Abdullah Öcalan lehine gösteri için toplanan DTP'liler, polisle çatıştı. Olaylarda 2 gösterici hayatını kaybetti.

04.04.2009 - 17:18

Şanlıurfa'da Öcalan gösterisi: 2 ölü

Sabah saatlerinde toplandıkları Suruç'un 11 Nisan beldesinden Halfeti istikametine hareket eden, aralarında DTP'li bazı milletvekilleri ve belediye başkanlarının da bulunduğu grup, yol güzergahındaki Birecik'in Karataş mevkisinde toplandı.


Güvenlik güçlerinin yoğun önlem aldığı alanda gruptakilerden bazıları yasadışı slogan atıp, güvenlik güçlerine taşla saldırdı.

Güvenlik güçleri de eylemcilere gaz bombası ve tazyikli suyla müdahale etti.

Çıkan olaylarda yaralananlardan 21 yaşındaki Mahsum Karaoğlan ve 27 yaşındaki Mustafa Dağ kaldırıldıkları Birecik Devlet Hastanesi'nde müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

Yaralanan 7 kişi ise hastanede tedavi altına alındı.

GAZETECİ VE KOMİSER YARALANDI
Öte yandan, izinsiz gösterileri takip eden, aralarında AA muhabiri Mehmet Güldaş'ın da bulunduğu iki gazeteci ile hastane önünde çıkan arbedede başına taş isabet eden bir komiser yaralandı.

Birecik'in Karataş mevkisinde eylem yapan gruptakileri takip eden AA muhabiri Güldaş, eylemcilerin attığı taşlardan korunmak için olay yerinden uzaklaşırken düştü ve ayağını burktu.

Burada 112 Acil Servis ekiplerince ayağına müdahale edilen ve eylemi takip etmeye devam eden Mehmet Güldaş'ın, akşam saatlerinde Birecik Devlet Hastanesi'nde yapılan kontrollerinde sol ayağında çatlama tespit edildi. Güldaş'ın ayağı alçıya alındı. Aynı olayda ayağına taş isabet eden İHA muhabiri Mehmet Ali Dağ da hafif şekilde yaralandı. Dağ'ın ayağına da olay yerinde bulunan ambulansta müdahalede bulunuldu.

HASTANE ÖNÜNDE ARBEDE
Bu arada, olayda yaralanan ve hayatını kaybeden iki eylemcinin de bulunduğu Birecik Devlet Hastanesi önünde toplanan bir grup, burada da protesto eyleminde bulundu. Yaşanan arbedede başına taş isabet eden bir komiser yaralandı. Yaralı komiser, hastanede tedavi edildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...