Şanlıurfa'da şehit olan polislere veda

Şanlıurfa’da otobüs terminalinde yaşanan çatışmada şehit olan üç polis, son yolculuğuna uğurlanıyor.

Haberler - Anadolu Ajansı 11.07.2016 - 17:47

Şanlıurfa'da şehit olan polislere veda

Şanlıurfa Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde çıkan çatışmada şehit olan polis memurları Mehmet Ünaldı, Hasan Hüseyin Çalışkan ve Sinan Akdemir için tören düzenlendi.

Şehitlerin Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi morgundan alınan naaşları, cenaze araçlarıyla Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü bahçesine getirildi.

Ünaldı, Çalışkan ve Akdemir'in Türk bayrağına sarılı naaşları katafalka konuldu, öz geçmişleri okundu.

Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna, “Kader dün gece elim olay vesilesiyle tecelli etti. Onları aramızdan ve sevdiklerinden ayırdı. Bu dünyada ayrılık zor. Bize düşen sabretmek, şehitlerimizin emanetlerine sahip çıkmak” ifadelerini kullandı.

Şehit polislerin yakınları, törende güçlükle ayakta durabildi.

Şehit polis Mehmet Ünaldı'nın annesi Zeynep Ünaldı, oğlunun vatan sevdalısı olduğunu vurgulayarak, “Senin yerine ben öleydim" diyerek gözyaşı döktü.

Şehidin 4 yaşındaki kızı Zeynep ise annesi Vildan Ünaldı'ya "Anne niye ağlıyorsun?" diye sordu.

Şehit polis Çalışkan'ın eşi Aslı da 2 yaşındaki oğlu Alper ve 5 yaşındaki kızı Necla'nın elini tutarak sarıldığı tabuta, "Ben şimdi çocuklarına ne diyeceğim? Sabah ne güzelde ayrılmıştık, şimdi böyle mi oldu?" diyerek uzun süre ağladı.

Şehit polis Akdemir'in eşi Meryem ile annesi Zübeyde cenaze araçlarının çıkışı esnasında bölgedeki zırhlı bir polis aracına sarılarak gözyaşı döktü.

GÖZYAŞLARIYLA UĞURLANDI

Buradaki törenin ardından Hasan Hüseyin Çalışkan'ın cenazesi eskort eşliğinde Merkez Eyyübiye ilçesindeki Yusufpaşa Camisi'ne getirildi.

Cenaze törenine Çalışkan'ın ailesi ve yakınlarının yanı sıra, Vali Güngör Azim Tuna, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, İl Emniyet Müdürü Eyüp Pınarbaşı, askeri yetkililer, şehidin meslektaşları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Burada kılınan cenaze namazının ardından şehidin naaşı vatandaşların omuzlarında tekbirler ve "Şehitler ölmez vatan bölünmez" sloganlarıyla Bediüzzaman Mezarlığı'na getirildi. Çalışkan'ın naaşı, gözyaşları arasında toprağa verildi.

2 çocuk babası Çalışkan'ın 2014'de tayin dolayısıyla geldiği memleketi Şanlıurfa'da 2 yıldır görev yaptığı öğrenildi.

Şanlıurfa Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde kimlik kontrolü yapan polislere Hüseyin Doğukan Erdoğan'ın silahla karşılık vermesi sonucu çıkan çatışmada Mehmet Ünaldı (35), Hasan Hüseyin Çalışkan (33) ve Sinan Akdemir (27) şehit olmuştu.

Sayfa Yükleniyor...