Santana, 6 Temmuz'da İstanbul'da

Latin-rock tarzının temsilcilerinden Carlos Santana, ''Avrupa Turnesi'' kapsamında 6 Temmuz'da İstanbul'da konser verecek.

Anadolu Ajansı 27.05.2009 - 15:32

Santana, 6 Temmuz'da İstanbul'da

İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı (İKSV) tarafından Wings sponsorluğunda düzenlenen konserde sanatçı İstanbullu hayranlarıyla 20 yıl aradan sonra Turkcell Kuruçeşme Arena'da buluşacak.

Konserin genel giriş 90 ve sahne önü 250 lira olarak belirlenen biletleri, Biletix üzerinden ve İKSV Binası'ndan satılıyor.

Wings sahipleri konser biletlerini yüzde 15 indirimle alabilecek.

Carlos Santana ve grubu, geçen aylarda Güney Amerika turnesini tamamladı. Konserlerinde ''Black Magic Woman'', ''Smooth'', ''Love Of My Live'', ''Oye Como Va'' ve ''Jingo'' gibi en sevilen şarkılarını da seslendiren topluluğun turnesi büyük ilgi gördü.

Carlos Santana, rock tarihinde bir ilke imza atarak, Las Vegas'ın ilk ''Rock'n Roll Resident Artist''i oldu.

Las Vegas'ta yer alan Hard Rock Hotel & Casino'da yer alan The Joint kulübünde 27 Mayıs-14 Haziran tarihleri arasında bir konser dizisine başlayan Santana ve grubu, konserlerde sanatçının 40 yıllık kariyerindeki tüm klasikleri seslendirdi.

Sanatçının heyecanla beklenen Avrupa Turnesi, 4 Temmuzda Bükreş'te başlayacak. Santana, Bükreş'ten sonra turnenin ikinci konserini vermek üzere İstanbul'a gelecek.

Santana, daha sonra Yunanistan, Makedonya, Sırbistan, Hırvatistan, İtalya, Avusturya, Almanya ve İngiltere'deki konserlerle turnesine devam edecek.

Santana, Amerika'nın ünlü müzik dergisi Rolling Stone'un ''Dünyanın En İyi 100 Gitaristi'' sıralamasında üst sıralarda yer aldı.

Santana, 1999 yılında efsanevi ''Supernatural'' albümü ile rock dünyasının en önemli simalarından biri olduğunu bir kez daha ispatladı.

Eric Clapton, Lauryn Hill ve Dave Matthews gibi dünyaca ünlü isimlerin konuk olduğu bu albüm, yayınlandığı yıl ''Yılın Albümü'', ''Yılın Şarkısı/Smooth'' ve ''En İyi Rock Performansı''nın da aralarında bulunduğu 9 dalda Grammy ödülünü kazanarak, en fazla ödül kazanan albüm olarak Grammy tarihine de geçti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...