Sapanca Gölü son 7 yılın en yüksek seviyesine ulaştı

Sakarya'da Sapanca Gölü'nde son kar yağışlarıyla birlikte maksimum seviyenin üzerine çıkıldı ve 7 yılın en yüksek seviyesi olan 32.29 metreye ulaşıldı.

Haberler - İHA 17.03.2022 - 14:40 | Son Güncelleme : 17.03.2022 - 14:43

Sapanca Gölü son 7 yılın en yüksek seviyesine ulaştı

'da bulunan Sapanca Gölü'nde son yapılan ölçümlerde ise göl ile ilgili sevindirici bir gelişme yaşandı. Maksimum noktası 32.21 olarak belirlenen Sapanca'nın seviyesi kar yağışlarından sonra 32.29'a kadar yükseldi. Uzmanlar bu ölçümün göl için son 7 yılda yapılan en yüksek ölçüm olduğunu belirtti. 

Büyükşehir Belediyesi, turizm açısından da büyük öneme sahip olan gölün korunması ve daha büyük bir turizm cenneti haline dönüştürülmesi için düzenlediği "Büyükşehir 2021 Turizm Çalıştayı" programında tüm paydaşların önemli adımlar atabilmesi için öncü olmuştu.

Sakarya Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü'nden (SASKİ) yapılan açıklamada, "Sapanca Gölü'müz Türkiye'de nadir olan, eşsiz güzelliğe sahip bir tektonik göldür. Bu güzel kaynaktan Sakarya'mız ve Kocaeli'miz içme suyu ihtiyacını karşılıyor. Kurduğumuz teknik ekip, gölü 24 saat boyunca anlık olarak izleyerek kalitenin artırılması için faaliyetler yürütüyor. Son kar yağışlarından sonra ise seviyenin maksimumun da üzerine çıktığını tespit ettik. Bu son ölçüm, göl için son yıllarda tespit edilen en yüksek seviyelerden bir tanesi oldu" denildi.

NTV uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olun

google-play app-store Huawei App Gallery

AKARYAKITTA TAVAN FİYAT UYGULANIR MI?

Sayfa Yükleniyor...