Fotoğraf çekmek için geldiği İstanbul Sarayburnu’ndaki surlarda 21 Ocak 2013’te öldürülen Amerikalı Sarai Sierra’nın cesedinin bulunduğu yerde, dün de yabancı uyruklu olduğu tahmin edilen bir erkeğin cesedi bulundu.

35-40 yaşlarındaki erkeğin, boğazında çizikler olduğu, ayakkabısının tekinin ise cesetten yaklaşık 1 metre mesafede bulunduğu belirtildi.

Cesedin üzerinden herhangi bir kimlik, cüzdan veya telefon çıkmadı. Polis cinayeti çok yönlü soruşturuyor.

ABD’li amatör fotoğrafçı Sarai Sierra
ABD’li amatör fotoğrafçı Sarai Sierra

Edinilen bilgiye göre, saat 18.00 sıralarında vatandaşlar sahil kenarındaki surların arka tarafını gezdiği sırada, burada bir erkek cesediyle karşılaştı.

Cesedi gören 2 kişi durumu hemen polise bildirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri cesedin çevresini güvenlik şeridiyle kapattı. Surlara giriş-çıkışı da kapatan polis, daha sonra cesedin üzerinde inceleme yaptı.

Ölen kişinin boğazında çizikler olduğu, ayakkabısının tekinin ise olay yerinden yaklaşık 1 metre mesafede olduğu öğrenildi. Cesedin üzerinden herhangi bir kimlik, cüzdan veya telefon çıkmadığı öğrenildi.

Polis, olayın cinayet olma ihtimali üzerinde duruyor. Olay Yeri İnceleme ekiplerinin yaklaşık 2 saat süren çalışması sonunda ceset cenaze aracıyla otopsi için Adli Tıp Kurumu'na götürüldü.