HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş'tan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seçim mesajı

HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, "Sayın Cumhurbaşkanı artık muhalefet partilerine laf yetiştirmekten vazgeçse iyi olur. Sarayında istirahate çekilmesinde fayda var" dedi.

Anadolu Ajansı 23.01.2015 - 18:35

HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş'tan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seçim mesajı

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, İstanbul'da bir grup yazar ve akademisyenle bir araya geldiği toplantıda, "Sayın Cumhurbaşkanı artık muhalefet partilerine laf yetiştirmekten, eleştirmekten vazgeçse iyi olur. Seçim dönemine giriyoruz. Bir müddet sarayında istirahate çekilmesinde fayda var" diye konuştu.

Basına kapalı gerçekleşen toplantı öncesinde açıklama yapan Demirtaş, HDP olarak ülkenin ve toplumun hiç bir sorununa duyarsız kalamayacaklarını belirtti.

Demirtaş, toplumun bütün kesimlerini ziyaret ettiklerini, görüş ve düşüncelerini, önerilerini aldıklarını ifade ederek, toplumda kalıcı mücadele anlayışını yakalamaya çalıştıklarını dile getirdi.

Toplumda, kutuplaşma ve ayrı yerde durma hissiyatını ortadan kaldırmaya çalıştıklarını vurgulayan Demirtaş, "Bu herhalde herhangi bir seçimi kazanmaktan çok daha önemli bir toplumsal kazanımdır. Kalıcı olacak olan, her birimizin mücadele yürüttüğü toplumsal zemini güçlendirecek olan da bu kazanımdır. Bu toplantıda da İslami çevrelerde mücadele yürüten, fikir, yazı, eleştiri ve önerileriyle Türkiye'de hem demokrasi ve özgürlükler hem İslami
mücadelenin gelişmesini katkısı olanların bu yaklaşıma dair görüş ve önerilerini almak istiyoruz" diye konuştu.

Demirtaş, Cizre'de yaşanan olaylarla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerine ilişkin bir soru üzerine de şunları söyledi:

"Biz Cumhurbaşkanı'yla siyasi partiler olarak polemiğe girmeyi doğru bulmuyoruz. Cumhurbaşkanı'nın da bu tür mevzulara muhalefet partilerini hedef alarak girmemesinde fayda görüyoruz. Sayın Cumhurbaşkanı artık muhalefet partilerine laf yetiştirmekten, eleştirmekten vazgeçse iyi olur. Seçim dönemine giriyoruz. Bir müddet sarayında istirahate çekilmesinde fayda var. Seçim kampanyası sürdüreceğiz çünkü. Cumhurbaşkanının işi değildir seçim kampanyası yürütmek, sürdürmek."

Sayfa Yükleniyor...