Sarhoş diye bırakılan kişi hayatını kaybetti

Side beldesinde rahatsızlanan ve sarhoş olduğu gerekçesiyle ambulansa alınmayan bir kişinin hayatını kaybettiği iddia edildi. Sağlık Bakanlığı olayla ilgili soruşturma başlattı.

DSP Manavgat İlçe Başkanı Mehmet Karakaş, Antalya'nın Manavgat ilçesine bağlı Side beldesinde tezgahtar olarak çalışan 37 yaşındaki Hasan Ödecik'in 29 Mayıs'ta iş yerinde rahatsızlandığını, bunun üzerine olay yerine ambulans çağrıldığını ifade etti.

Gelen sağlık ekibindeki doktorun, ''Hasta çok alkol kokuyor, üzerine su dökün ayılsın, ben bunu alamam'' diyerek gittiğini ileri süren Karakaş, şuuru kapalı olan Ödecik'in arkadaşlarınca kaldığı pansiyona götürüldüğünü belirtti.

Ödecik'in gece yeniden fenalaştığını ve arkadaşlarının jandarmayı arayarak yardım istediklerini dile getiren Karakaş, jandarma ekiplerinin de doktoru aradığını ancak bir sonuç alamadıklarını savundu. Hastanın ertesi sabah kaldığı pansiyonda ölü bulunduğunu ifade eden Karakaş, ''İnsanlık dışı bir olay yaşanmıştır. Hastanın alkol kokması tedaviyi hak etmesine engel midir'' dedi.

Karakaş, ambulansta bulunan doktorun müdahale etmesi durumunda Ödecik'in hayatını kaybetmeyeceğini ileri sürdü.

Bu arada, jandarma yetkilileri de olay gecesi yapılan çağrı üzerine pansiyona gittiklerini, telefonla aranan doktorun, ''Hasta alkollü, birazdan ayılır'' demesi üzerine oradan ayrıldıklarını belirtti.

Manavgat Sağlık Grup Başkanlığı yetkilileri, konu hakkında bilgileri olmadığını söylerken, Sağlık Bakanlığı, 'söz konusu 112 personeli hakkında soruşturma başlatıldığını' açıkladı.

Yazılı açıklamada, 'soruşturma sonucunun kamuoyu ile ayrıca paylaşılacağı' belirtildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...