Üzerindeki baskı nedeniyle daha önce açıklayamadığı olayları açıklamak için yeniden ifade vermek istediğini ifade eden Hayri İnönü, eski başkan Mustafa Sarıgül ile ilgili bir iddiada bulundu.

Milliyet'in haberine göre İnönü, 6 Kasım 2014 tarihinde çocuklarını görmek için ABD’ye gittiğini ve o sırada Sarıgül’ün kendisine mesaj atarak, “Sana sürprizim var, ABD’ye geliyorum” dediğini anlattı.

Sarıgül'ün görüşme talep ettiğini anlatan İnönü, "Oteldeki odasında kendisi ile görüştüm. Neden ABD’ye geldiğini sordum. Beklemeden istifa etmemi, buna göre yeni bir dilekçe yazmamı söyledi. Oğlumun nikahı yapılmadan istifa etmeyeceğimi söyledim. Daha önce Ankara’da hazırladığım iki istifa dilekçesini çıkarıp önüme koydu. Hemen istifa ettiğime dair yeni bir dilekçe yazıp vermemi istedi” diye konuştu.

Mustafa Sarıgül’ün bu sırada telefonun çaldığını belirten İnönü, “Sarıgül, Meclis Başkanımız Bayram Özata ile konuşurken biraz yanımdan uzaklaştı. Bunu fırsat bilip iki dilekçeyi yan yana koyup cep telefonumla fotoğraflarını çektim. Bu fotoğraf kayıtlıdır ve fotoğrafı size sunuyorum. Sarıgül’e istifa etmeyeceğimi söyledim. Bir şey söylemedi ama sinirlendiği anlaşılıyordu. Eşimin bile Sarıgül’ün peşimden ABD’ye geldiğinden haberi yoktu. Tedirgin olmasınlar diye ailemden bu ziyareti ve görüşmeyi gizledim. O yüzden önceki ifademde bu konuyu anlatmadım. İlk kez şimdi anlatıyorum” dedi.

İstanbul Şişli Belediye Meclisi’nin Ocak ayı oturumunda Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü ile eski başkan Mustafa Sarıgül’ün oğlu Emir Sarıgül yan yana oturmuş ancak göz göze gelmemişti.
İstanbul Şişli Belediye Meclisi’nin Ocak ayı oturumunda Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü ile eski başkan Mustafa Sarıgül’ün oğlu Emir Sarıgül yan yana oturmuş ancak göz göze gelmemişti.

"İKİSİNDEN DE ŞİKAYETÇİYİM"

Emir Sarıgül’ün ise kendisine doğrudan bir tehdidinin olmadığını anlatan İnönü, “Ancak tutum ve davranışları ile beni ve çalışanları baskı altına alıp istifa etmem konusunda babasıyla birlikte hareket etti. Üzerimde baskı oluşturdular. Her ikisinde de ayrı ayrı şikâyetçiyim” dedi.