Sarıgül: Büyük yolculuk başladı

Birkaç gün önce DSP'den istifa eden Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sargıgül, Kastamonu'nun Daday ilçesinde halka seslendi. Sarıgül, "Tüzük çalışmalarımız sürüyor. Büyük yolculuk artık başlamıştır" dedi.

Haberler - Anadolu Ajansı 11.07.2009 - 21:43

Sarıgül: Büyük yolculuk başladı

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, ''Kahramanlar kolay işten çıkmaz, kolay işleri de tarih yazmaz'' dedi.

Kastamonu'nun Daday ilçesi Belediye Başkanı Hasan Fehmi Taş'ın davetlisi olarak kente gelen Sarıgül, Daday Meydanı'nda halka seslendi.

Ülkede işlerin iyi gitmediğini, umutsuzluk ve karamsarlığın giderek büyüdüğünü ileri süren Sarıgül, ''Ankara'daki siyasetçinin derdi başka, halkımızın derdi başka. Umutsuzluk ve karamsarlık giderek büyüyor'' diye konuştu.

Sarıgül, genel başkanların, partilerini ''tapulu malları'' olarak gördüklerini ileri sürerek, '''de yeni bir iktidar zorunlu hale geldi. Siyasette yeni bir enerjiye ihtiyaç var, bunu görüyorum. Bu enerjiyi iktidara taşımak için yurttaşlarımla birlikte yürümeye kararlıyım'' dedi.

Bugünkü siyaset anlayışının tıkandığını, iktidarın da muhalefetin de sorunları çözmekte yetersiz kaldığını öne süren Sarıgül, ''Oy verip Ankara'ya gönderdiğiniz siyasetçiler, iktidarı ve muhalefetiyle, sorunları çözmek yerine yapay gündemlerle zaman tüketiyorlar. Onlara seyirci kalamayız. Değişim istiyorsak bugünkü Ankara anlayışını kökten değiştirmeliyiz. Büyük yolculuğumuz başlamıştır. Bizim hareketimiz gençlerle, kadınlarla, her yaştan yurttaşımızla ülkemizi mutlu geleceğe taşıyacaktır.

Tarih bizim harekete geçmemizi bekliyor. Bir tek hedefimiz vardır, o da iktidarın anahtarını AK Parti'den teslim almaktır. Gelin, bu büyük değişime siz de destek verin. Bizim iktidarımızda ötekiler olmayacaktır; 70 milyon insanımızın tamamının mutluluğunu sağlayacağız.''

Konuşmasında ''Kötülemeye değil, şikayet etmeye değil, çare bulmaya geldim'' ifadesini kullanan Sarıgül, ''Türkiye'de sevgiyi ve bilgiyi paylaşamayanlar, siyasetin ve demokrasinin önünü tıkıyorlar. Siyasi partiler halkın malıdır; halk kurar, halk kapatır. Bilgisizlik üzerine kurdukları şatolarını terk etmiyorlar. Hanımların içinde olmadığı hiçbir ekonomik, sosyal ve siyasal hareketin başarıya ulaşması mümkün değildir'' dedi.

''BU YOLCULUK ARTIK BAŞLAMIŞTIR''
Kendisinin de diğer siyasetçiler gibi ''her şeyi çözerim'' demediğini savunan Sarıgül, ''Başkalarının sizin için bir şey yapmasını beklemeyin. Gelin büyük yolculuğa katılın. Kendi sorunlarınızı kendiniz çözün. Ben, bizim iktidarda olacağımız meclisin yarısı genç olsun İstiyorum. En az yarısı hanımlar olsun istiyorum. Buna önem veriyorum. Bununla ilgili tüzük çalışmalarımız da sürüyor. Büyük yolculuk artık başlamıştır'' diye konuştu.

Sarıgül, konuşmasının sonunda kalabalık arasında gördüğü 78 yaşındaki Yüksel Kaner'e kaç çocuğu olduğunu sordu. Kaner'in 2 çocuğu olduğunu söylemesi üzerine Sarıgül, ''Benimle birlikte 3 çocuğun var'' dedi.

Yaşlı kadını otobüsün üzerine çıkaran Sarıgül, bir isteğinin olup olmadığını sordu, Yüksel Kaner de torunlarına iş istediğini söyledi. Bu cevap üzerine Sarıgül, ''İşte Türkiye'nin hali bu. Herkes çocuklarına, torunlarına iş istiyor'' dedi.

Yardımcılarına Kaner hakkında gerekli bilgiyi almasını isteyen Sarıgül, yaşlı kadını 2 gün boyunca İstanbul'da ağırlayacağını ve misafirperverliğini göstereceğini söyledi. Sarıgül, mitingin ardından kentten ayrıldı.

Sayfa Yükleniyor...