Türkiye Değişim Hareketi lideri Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, bir basın toplantısı düzenleyerek CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'a yönelik bir suikast planladığı yolundaki iddiaları değerlendirdi.

İlişkili Haberler


Sarıgül, bu iddiaların son derece ''kaba, insafsız ve çirkin'' olduğunu kaydederek, ''Baykal'a bir suikast girişimi varsa, bunu sonuna kadar kınıyorum. Bu iddiaların tespit edilmesini de bir an evvel istiyorum. Baykal'a Allah uzun ömürler versin. Bu çirkin iftiralarla kişilerin onurlarıyla oynanmasına izin vermeyeceğiz. Pazartesi hukuki mücadeleyi başlatacağım" dedi.

Mustafa Sarıgül, bugüne kadar CHP'lilerin Önder Sav ile şahsına karşı çeşitli iddialarda bulunduklarını ve bu iddiaların hepsinin boşa çıktığını belirterek, ''Allah bizi kuru iftiradan korusun. Bunlar şunu gösteriyor, Sayın Baykal'ın, çalışma arkadaşlarını ne kadar isabetsiz seçtiğinin Önder Sav en büyük örneğidir. Başlarına taş düşse, bunu Sarıgül'den biliyorlar. Baykal'ın sağlığı herkes için önemlidir. Ama benim için daha fazla önemlidir. Pazartesi günü hukuk mücadelemizi başlatacağız. Ama bu son iftirayla ilgili gerekli cevabı alacaklardır.''

'ONA BUNA ÇAMUR ATARAK...'
Deniz Baykal’a ait olduğu iddia edilen görüntünün internet üzerinden 15-20 gün önce CHP'lilerin eline ulaştığını ifade eden Sarıgül, şunları söyledi: ''Ellerine geçtiği gün neden polise gitmediler. Son olaylarla ilgili konuşmak istemiyorum. Biz ahlaklı, dürüst, siyaset yapmak için yollardayız. Önder Sav'ı tebrik ediyorum. Düşünmüş taşınmış, bir ay önce gelen mektubu değerlendirip, gün yüzüne çıkarmış. Sarıgül halka güveniyor ve inanıyor. Sarıgül ve arkadaşları doğru bildiği yolda yürümeye devam edecek. CHP'deki arkadaşlara Allah akıl versin. Ona buna çamur atarak kendi pisliklerinden kurtulmaya çalışıyorlar."

YASA İSTEDİ
Sarıgül, bir soru üzerine, insanların kişilik haklarına saldıranlardan olmadıklarını, hatta bu tip çirkin davranışları gösterenlerin çok ciddi bir şekilde ceza almaları için parlamentodan yeni yasaların çıkmasını istediklerini ifade etti.

'GÖRÜNTÜLERE ÇOK ÜZÜLDÜM'
Mustafa Sarıgül, siyasi rakiplerine çamur atarak siyaset yapmadığını, hatta dün görüntüleri izlediğinde çok üzüldüğünü vurguladı.

'SAV'A PES DİYORUM'
Sarıgül, ''Gündemi değiştirmek istiyorlar. Önder Sav'a 'pes' diyorum. Böyle bir şey varsa, o gün niye konuşmadı? Niye anlatmadı? Değerlendirmeyi, kamuoyunun vicdanına bırakıyorum. Bizim işimiz iktidar olmaktır'' dedi.

Sarıgül, Emniyetin kendisiyle ilgili hiçbir temasta bulunmadığını ve konuyu bu sabah öğrendiğini sözlerine ekledi.