Sarıgül: CHP’yi destekleyeceğiz

Türkiye Değişim Hareketi lideri Mustafa Sarıgül, parti kurmaktan vazgeçti. Sarıgül, “Kemal Kılıçdaroğlu’nun genel başkan olduğu CHP’ye destek vereceğiz” dedi.

22.06.2010 - 13:19

Sarıgül: CHP’yi destekleyeceğiz

Türkiye Değişim Hareketi (TDH) lideri ve Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, bugün bir basın toplantısı düzeledi. Mustafa Sarıgül, düzenlediği basın toplantısında, Kılıçdaroğlu'nun genel başkanlığındaki CHP'nin bir umut estirdiğini gördüklerini söyledi.

''Türkiye'nin her noktasında siyasi parti olarak örgütlendiğimiz şu ortamda, bugünün şartlarında partimizi kurmayı doğru bulmuyoruz'' diyen TDH lideri Sarıgül, Kemal Kılıçdaroğlu'nun genel başkanlığındaki CHP'ye destek vereceklerini söyledi.

Sarıgül, şöyle devam etti: ''Biz her zaman olduğu gibi yine yurttaşlarımızın sesini dinliyoruz ve toplumdaki bu rüzgara fırsat vermek gerektiğini tüm TDH'lar olarak düşünüyoruz. Bu koşullarda halkımızın vicdanına, yurttaşlarımızın sesine, TDH'daki gönüllülerimizin büyük bir kesiminin sesine kulak veriyoruz.''

Sarıgül, ''Bugün benden beklediklerinizi değil, Türkiye'nin beklediklerini söylemek üzere karşınızdayım. Ülkemiz çok ciddi bir süreçten geçiyor. Türkiye bir dönüm noktasında. Türkiye bir yol ayrımında. Türkiye çok farklı bir noktada'' dedi.

Her gün şehit haberleri geldiğini, Türkiye'nin çok önemli bir süreçten geçtiğini dile getiren Sarıgül, bu süreçte üzerlerine düşen görevi yerine getirdiklerine inandığını belirtti.

Hükümete yönelik eleştirilerde bulunan Sarıgül, şöyle devam etti: ''Türkiye'yi yönetmek ciddi bir iştir. Türkiye bir deneme tahtası değildir. Bu artık böyle gidemez. Türkiye, her gün gençlerinin ölmesine daha fazla seyirci kalamaz. Değişim artık kaçınılmazdır. Değişim artık zorunludur. Türkiye Değişim Hareketi bu inançla, uzun bir süredir mücadele etmektedir. Türkiye Değişim Hareketi ülkemizde değişim adına tarihi bir görev üstlenmiştir. Şimdi daha önemli, tarihi bir sorumlulukla karşı karşıyayız. Şimdi ülkemizin önünü açmak için yeni bir adım atmak zorundayız. Bu yüzden diyorum ki ülkemize duyduğumuz sorumluluk gereği, Türkiye'nin bugün içinde bulunduğu koşulları dikkate alarak, akan kanı durdurmak, ülkemiz siyasetine yardımcı olmak ve siyasetteki değişim rüzgarlarına fırsat vermek için gün özveri ve fedakarlık günüdür.''

Herkesin ülkenin gençlerini, geleceğini düşünmek ve buna göre davranmak durumunda olduğunu belirten Sarıgül, Kemal Kılıçdaroğlu'nun Genel Başkanlığındaki Cumhuriyet Halk Partisi'nin, umutlu rüzgarlar yarattığını gördüğünü söyledi.

''Yurttaşlarımız CHP'deki değişime bir fırsat tanımak istiyor, şans tanımak istiyor'' diyen Sarıgül, sözlerini şöyle sürdürdü: ''Biz de her zaman olduğu gibi, yine yurttaşlarımızın sesini dinliyoruz ve toplumdaki bu rüzgara fırsat vermek gerektiğini düşünüyoruz. Bu koşullarda, halkımızın vicdanının sesine kulak veriyor ve Türkiye Değişim Partisini kurmuyoruz. Bununla birlikte, düşüncelerimizin ve ideallerimizin yurttaşlarımızın gönlünde yaşamaya devam edeceğine inanıyoruz. Türkiye Değişim Hareketi, Türkiye'nin önünü açmıştır. Ülkemize yeni bir siyaset anlayışı kazandırmıştır. Bu anlayış ülkemiz siyasetinde her zaman var olacaktır. Türkiye Değişim Hareketi, partileşmeden de ülkemize ve yurttaşlarımıza hizmet etmeye devam edecektir.''

Toplumun beklentileri ve Türkiye'nin geleceğini düşünerek karar aldıklarını belirterek, harekete gönül verenlere teşekkür eden Sarıgül, ''Onların da bu fedakarlığımızı anlayacaklarına inanıyorum'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...