Sarıgül: Kabak tadı vermeyin

Sabah 06.00 sularında Sebze ve Meyve Hali'ni ziyaret eden Mustafa Sarıgül, burada gazetecilerle yaptığı sohbette "Gitme vakti gelenlerin kabak tadı vermemesi lazım" diyerek hükümete mesaj gönderdi.

Haberler 13.01.2014 - 09:53

Sarıgül: Kabak tadı vermeyin

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı ve Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, sabah 06.00 sıralarında Bayrampaşa'da bulunan İstanbul Yaş Sebze ve Meyve Hali'ni ziyaret etti. Esnafın sorunlarını dinleyen Sarıgül'e, CHP İstanbul Milletvekilleri Süleyman Çelebi ve Mevlüt Aslanoğlu da eşlik etti.

Sarıgül ziyareti sırasında gazetecilere açıklamalarda bulundu. Sarıgül, "Sebze ve meyve hali gerçekten İstanbul için çok önemli can damarı. Meyve ve sebze hali ile ilgili konuları İstanbul Milletvekili Mevlüt Aslanoğlu'nun zaman zaman parlamentoda dile getiriyor. Plan bütçe komisyonunda dile getiriyor. Emeği ve alınterini savunan, üretimin artmasını her fırsatta söyleyen, Eski DİSK Genel Başkanı İstanbul Milletvekili Süleyman Çelebi bu çalışmalara her zaman duyarlı ve her zaman eşlik etmekte" dedi.

Halin daha hijyenik ortamda olması, halin çok farklı bir şekilde düzenlenmesi gerektiğini belirten Sarıgül, "Daha önce Berlin'de meyve ve sebze halini gezdim. Orası ile burayı gözümün önüne getiriyorum. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin burayı farklı bir ortamda değerlendirmesi lazım. Burayı sosyal sorumlulukların en büyüğü olarak değerlendirmek lazım, buraya gelen yurttaşlarımızın mutlu gelip mutlu ayrılması lazım" dedi.

'GİTME VAKTİ GELENLERİN KABAK TADI VERMEMESİ LAZIM'
Sarıgül konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Bazı konular vardır. Zamanı geçerse kabak tadı verir. Bazı önemli konuları planlamak lazım. Bu önemli konular gününde saatinde görevlerini tamamlayıp yurttaşlara dönmezlerse ve ısrar ederlerse konular üzerinde kabak tadı verir. Hiç bir olayın kabak tadı vermeden tadında bırakmak lazım. Tadında bıraktığımız zaman demokrasi gelişir, insanlık gelişir güzellikler gelişir. Gitme vakti gelenlerin kabak tadı vermemesi lazım"

Sayfa Yükleniyor...