Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, ''Türkiye'nin şu anda yeni değişime, dönüşüme, heyecana ve Başbakan adayına ihtiyacı var'' dedi.

Sarıgül, Zonguldak'ın Kozlu Beldesi Belediye binası önünde halka hitaben yaptığı konuşmada, ülkede yaşanan ekonomik krizi herkesin bildiğini, gençlerin terör belasıyla karşı karşıya olduğunu, Güneydoğu'dan her gün şehit haberlerinin geldiğini söyledi.

Türkiye'nin zenginliğinin bol olduğunu ve üretim gerektiğini, bunun için de kendisinin cesareti, güçü, iddiası, bilgisi bulunduğunu belirten Sarıgül, ''Ama ne yazık ki bu zenginlik içinde yoksullaşıyoruz. Niye biliyor musunuz çünkü sevgiyi, bilgiyi paylaşamıyoruz. Siyasi partiler halkın malıdır. Ama şu anda siyasi partiler, genel başkanların malı olmuş. Siyaset baronları, sevgisizlik ve ilgisizlik üzerine kurdukları şatolarında oturuyorlar. Ülkemizde siyasi partiler kanunu ve seçim sistemini mutlaka değiştirmemiz lazım'' dedi.

"BAŞBAKAN ADAYINA İHTİYAÇ VAR"
Belde Belediye Başkanı Ali Bektaş'ı makamında ziyaret eden Sarıgül, gazetecilerin DSP genel başkanlığına adaylığı ile ilgili sorusunu da şöyle yanıtladı:

''Konu ile ilgili önümüzdeki hafta içinde açıklama yapacağımdan şimdi konuşmak istemiyorum. Türkiye'nin şu anda yeni değişime, dönüşüme, heyecana, Başbakan adayına ihtiyacı var. Ülkemizin her bölgesini, taşını toprağını dolaşarak oralardaki insanlarımızın gönlünde sevgi üzerine dünyalar kurmak istiyoruz. Çünkü Türkiye, bayrağı ve toprağından ayrılmayan, inançlarına saygı gösteren ulusal değişimi sağlayacak bir yapıyı bekliyor.''

Sarıgül, karşılanması sırasında kesilecek 4 koyunu bir okula bağışlanmasını isterken, Başkan Bektaş da, madenci bareti taktığı Sarıgül'e madenci heykeli ve dünyaca ünlü Devrek bastonu hediye etti.