Sarıgül'den Erdoğan'a yanıt

Mustafa Sarıgül, hakkındaki yolsuzluk dosyalarını açıklaması için pazar gününe kadar süre verdiğini söyleyen Başbakan Erdoğan'a yanıt verdi, "2 gün daha bekleme, Ne açıklayacaksan açıkla" dedi.

Haberler 24.01.2014 - 20:46

Sarıgül'den Erdoğan'a yanıt

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Başbakan Erdoğan'ın kendisiyle ilgili sözlerine yanıt verdi.

'Yolsuzluk' iddialarını açıklamak için pazar gününe kadar süre veren Erdoğan'a seslenen Sarıgül, "2 gün daha bekleme, Ne açıklayacaksan açıkla" diye konuştu.

Sarıgül, Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Pazar günü Kocamustafapaşa'da yurttaşşarımla birlikte olacağım. 11 yıl bekledin! 2 gün daha bekleme! Ne açıklayacaksan açıkla!

Bu tedirginlik sadece İstanbul'u kazanacağımız için değil; Bayrampaşa'da da Fatih'te de ezberlerini bozacağımız içindir...

Her seferinde sandık vurgusu yapanlar bugün sandıktan korkar oldular. Onlara en iyi cevabı yurttaşlarımız 30 Mart'ta sandıklarda verecektir.

Beni durdurabileceklerini, susturabileceklerini, korkutabileceklerini sananlar, şunu bilin ki beni susturamayacaksınız, durduramayacaksınız!"

Başbakan Erdoğan, Ankara adaylarının tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada CHP lideri Kılıçdaroğlu'na seslenmiş ve İstanbul adayları Mustafa Sarıgül’ün 'yolsuzluk iddialarıyla' ilgili klasörü açıklaması için pazar gününe kadar süre verdiğini söylemişti.HABERE GİT

Erdoğan'ın bu iddiasına ilk yanıt ise CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç’tan geldi. Koç, 'Hodri meydan' çağrısı yapan Koç, “Zorbalığa boyun eğmeyiz” dedi."HABERE GİT

Sayfa Yükleniyor...