Sarıgül'e af Pazar günü görüşülecek mi?

Kılıçdaroğlu'nun kurmaylarından Günaydın, Sarıgül'e affın Pazar günü görüşüleceği iddialarına yanıt verdi.

NTV Haber 06.09.2013 - 12:18

Sarıgül'e af Pazar günü görüşülecek mi?

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın, NTV canlı yanında Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'le ilgili soruları yanıtladı.

Günaydın, Sarıgül'e CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Bekleriz" diye mesaj gönderdiğini ancak aşılması gereken sorunlar olduğunu vurguladı.

Sarıgül'ün partiye dönebilmesi için bir af sürecinin başlatılması ve parti yönetiminde karara bağlanmasını söyleyen Günaydın, karşılıklı iradelerde bir sorun olmadığı noktada sürecin ilerleyeceğini belirtti.

Pazar günü yapılacak Parti Meclisi'nde Sarıgül'e af konusunun gündeme gelip gelmeyeceği sorusuna ise şu an itibariyle bunun söz konusu olmadığı yanıtını verdi. Ancak Günaydın'ın "Siyasette bir şeylerin değişmesi için 24 saat bile uzun bir süre" sözleri dikkati çekti.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan aday adayları arasında ismi geçen Sarıgül'e CHP'li bazı isimler aracılığıyla "Af dilekçesini 8 Eylül'deki Parti Meclisi'nde gündeme alınmak üzere göndersin. PM üyeleri de özgür iradeleriyle kararını versin. PM affını kabul eder, etmez" mesajı gönderdiği iddia edilmişti.

Sarıgül, bundan 7 yıl önce CHP liderliğine aday olmuş ve 29 Ocak 2005'te, Ankara'da yapılan 13. Olağanüstü CHP Kurultayı'nda Deniz Baykal'a karşı kaybetmişti. 24 Mart 2005'te, CHP Yüksek Disiplin Kurulu tarafından "Kurultayı arbede ve şiddet ortamına çevirdiği" gerekçesiyle partiden ihraç edilmişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...