Emekli albay Erdal Sarızeybek, İstanbul Adliyesi çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Hakkında ‘Ergenekon'un kasası’ şeklinde haber yapıldığı için tazminat davası açtığını belirten Sarızeybek, "Dava, karar aşamasına geldiğinde İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı mahkemeye bir yazı göndererek benim terör örgütü şüphelisi olduğumu bildirdi" dedi.

Bu yazı nedeniyle davayı kaybettiğini belirten Sarızeybek, soruşturmanın ne olduğunu öğrenmek için Cumhuriyet Başsavcıvekili Turan Çolakkadı ve Savcı Zekeriya Öz ile görüştüğünü söyledi.

Sarızeybek, "Van Cumhuriyet Savcılığı, 'PKK üyesidir' diye soruşturma yürütüyor. Burası, ‘Ergenekon örgütü' diyor. Bu yazılar nedeniyle davaları kaybettim ancak temyize gideceğim ve o davaların hepsini kazanacağım" dedi.

Bir soru üzerine, açtığı tazminat davasına bakan Ankara 15. Asliye Hukuk Mahkemesi'nin bu yazıyı istediğini ve söz konusu yazı nedeniyle açtığı davayı kaybettiğini belirten Sarızeybek, ''Bu soruşturma 3-4 yıldır sürüyor. Ben yeni öğrendim. Asliye Hukuk Mahkemesinden öğrendim'' diye konuştu.

Soruşturma kapsamında daha önce ifade vermediğini bildiren Sarızeybek, ''Haberim yok şüpheli olduğumdan, şimdi haberim oldu. Bizimle ilgili dosyayı inceleyecekler. Bizim de talebimiz bu oldu. 'Kararınızı verin' dedik. Bizimle ilgili kararı verecekler'' dedi.