Şarkı söylemek lazım!

Amatör ama becerikli müzisyenler için Yamaha'dan iki portatif 'stüdyo'

25.05.2010 - 17:19

Şarkı söylemek lazım!

Her gittiği yerde şarkı söylemeden duramayan ya da enstrumanını yanında götüren amatör ama tutkulu müzisyenler için iki nefis cihaz. Üstün ses kalitesinde kayıt yapıp daha sonra bunları edit programlarına taşıyabilen Yamaha C24 ve W24 tüketiciye sunuldu.

Profesyonel ve amatör müzisyenlere 24bit / 96 kHz ses kalitesinde ve kolay kontrollü kayıt imkanı veren iki cihaz WAV ve MP3 formatlarını kullanıyor. Başlangıç seviyesindeki C24, dünyanın en küçük 24bit/96kHz dijital kayıt cihazı ve sadece 57 gram ağırlığında. Geniş bir alanda en az gürültüyle kayıt yapacak şekilde geliştirilen minik 'stüdyo' tek bir alkalin AAA pil ile MP3 modunda 26 saate kadar kayıt yapabiliyor.

Daha üst seviyede kullanıcılar için tasarlanan W24 ile stüdyoda, sahnede ya da konser salonunda zahmetsiz kayıt yapmak mümkün. 92 gram ağırlığındaki ürün, dahili kayıt algı sınırlayıcı (peak limiter) sayesinde ani yüksek seviyeli geçişlerdeki aşırı yükü ve distorsiyonu önlüyor. Cihaz ayrıca sahne işlevi, koro çalışması ya da röportajlar gibi çeşitli kayıt durumlarına ilişkin ayarları hatırlıyor. Tek bir alkalin AA pil ile MP3 modunda 56 saate kadar kayıt yapabiliyor.

W24,entegre bir hoparlöre de sahiptir, böylece yaptığınız kaydı anında kontrol edebiliyorsunuz. İki ürün de bir çift kalem pil, USB kablosu ve muhteşem Cubase AI5 kayıt yazılımıyla gelmekte. Fiyatlarsa W24 için 320 avro, C24 içinse 201 avro olarak belirlenmiş.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...