Türk sinema tarihine adını oyuncu, senaryo yazarı, yönetmen olarak yazdıran, iki yüzün üzerinde film ile sinemaseverlerin gönlünde taht kuran Türkan Şoray, sinema yolculuğunu NTV’de anlatmaya devam ediyor.

Türkan Şoray’ın yıldızının iyiden iyiye parlamaya başladığı, “Sürtük” ile başlayan şarkılı filmlerin ortalığı kasıp kovurduğu 60’lı yılların anlatıldığı programda ünlü Türkan Şoray kanunlarının da nasıl ortaya çıktığına tanık olacağız.

Türkan Şoray’ın bu bölümdeki konukları ise şarkılı filmlerde birlikte rol aldığı ünlü aktör Ekrem Bora ile tiyatro sahnelerinin ve beyazperdenin sevilen oyuncusu Çolpan İlhan. Şoray konuklarıyla, o unutulmaz yılları, birlikte rol aldıkları filmleri, keyifle hatırlanan olayları konuşuyor. Türkan Şoray, Çolpan İlhan ile sohbet sırasında bir çok filmde birlikte rol aldığı merhum aktör Sadri Alışık yâd ediyor.

Programda, şarkılı filmler döneminin yanı sıra Türkan Şoray’ın kamera ile kurduğu bağ, seyirci ile kurduğu ilişki de işleniyor.

Sinema Benim Aşkım, her Cumartesi 20:10’da yayınlanıyor. Programın tekrarı aynı gece 01:10 ve Pazar 16:10’da izlenebilir.