Şarlatanlar 20. yılını İstanbul'da kutluyor

İngiliz grup The Charlatans, bu akşam Türkiye’deki ilk konserini verecek.

Haberler 20.05.2011 - 14:02

Şarlatanlar 20. yılını İstanbul'da kutluyor

20 yıldan uzun bir süredir İngiliz rock müziğinin ilham verici bir topluluğu olmaya devam eden The Charlatans 20. kuruluş yıldönümlerini görkemli etkinliklerle kutluyor ve bu kapsamda Radyo Eksen sponsorluğunda İstanbul'a da geliyor.

Akşam Ghetto'da sahne alacak grubun solisti Tim Burgess bugün Radyo Eksen'e de konuk oldu. Soruları cevaplayan Burgess çalınması içim ilk şarkı olarak Bill Callahan'dan 'Jim Cain'i istedi.

The Charlatans' ın on birinci stüdyo kayıdı olan ' Who We Touch ' şu ana kadarki en öne çıkan, hem grubun sanatsal limitlerini zorlayan hem de büyük bir dinleyici kitlesine ulaşmasını sağlayan albümü olarak biliniyor.

Kökleri İngiltere'nin orta ve kuzeybatısına dayanan grup 90'ların başındaki coşkulu yükselişine, aynı yıllarda müzikal yolculuklarının ortalarında zarar gördüğü sıkıntılara ve günümüzdeki bilgin ve canlılık arayan duruşuna rağmen pozitif enerjisini yansıtmaktan geri durmadı.

Tim Burgess, Eksen stüdyosunda... Tim Burgess, Eksen stüdyosunda...


Grubun üyeleri Martin Blunt (Bas), Jon Brookes (Davul), Tim Burgess (Vokal), Mark Collins (Gitar ) ve Tony Rogers'tan (Klavye) oluşuyor.

Sayfa Yükleniyor...