Savaş Tanrısı dönüyor!

2010'un en merakla beklenen oyunu God of War III, 17 Mart'ta Avrupa ile aynı anda Türkiye'de de satışa çıkıyor.

10.03.2010 - 16:38

Savaş Tanrısı dönüyor!

Sony Computer Entertainment'in Gran Turismo, Uncharted ve Metal Gear serileri ile beraber "imza" oyunlarından God of War'un son oyunu için geri sayım başladı.


Daha önce Amerika Birleşik Devletleri'nde 16 Mart'ta satışa çıkacağı Sony tarafından açıklanan God of War III, 17 Mart'ta da Türkiye'de satışa çıkacak.

2005 yılında Playstation 2'de çıkan God of War, kahramanımız Kratos'un hikayesini anlatıyor. Ege Denizi sularına uçurumdan atlayarak intihar eden Kratos, tanrıça Athena'nın yönlendirmesiyle savaş tanrısı Ares'i öldürmeye yolalmıştı.

Serinin ikinci oyunu tekrar Playstation 2'de 2007 yılında çıkmıştı. God of War I'de savaş tanrısı Ares'i öldürerek yeni savaş tanrısı olan Kratos, bu sefer kendini kabul ettirebilmek için tanrılara ve titanlara savaş açarak, Olimpos'u toprak tanrıçası Gaia ile yoketme yolculuğuna çıkmış, ve "son başlamıştı".

YILIN OYUNU OLMASI BEKLENİYOR
IGN'in 10 üzerinden 9.3 ve Game Informer'ın 10 üzerinden 10 verdiği God of War III'ün yılın en iyi oyunlarından biri olması bekleniyor. 2009 Spike Video Oyunları Ödülleri'nde de God of War III "2010'un en merakla beklenen oyunu" ödülünü almıştı.

God of War III'ün fragmanlarında gözüken muhteşem grafiklerin ve uzun konunun Dual Layer Blue-Ray üstündeki yükü tam 35GB. Oyunun teknoloji direktörü Tim Moss'un açıklamalarına göre oyunun Playstation 3'e kurulması 15 dakika, bölüm aralarında yüklemeler de 3 dakika sürecek.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...