Savaş uçağından düştü, İzmirlileri korkuttu

İzmir’de bir savaş uçağından düşen aparat, vatandaşlar arasında paniğe neden oldu. Bazı evler boşaltılırken, bölge güvenlik çemberine alındı.

Anadolu Ajansı 24.05.2012 - 16:05

Savaş uçağından düştü, İzmirlileri korkuttu

Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na ait bir savaş uçağından İçmeler mevkisindeki Göçmen Konutları Soydaşlar Sitesi ile İzmir-Çeşme Otobanı arasındaki boş araziye bir aparat düştü.

Söz konusu aparat, Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı teknik ekipler tarafından incelendi.

Bir bölümü toprağın içerisine saplanan cismin bulunduğu bölge güvenlik çemberine alındı.

İncelemenin ardından aparat askeri araca yüklendi. Aparatın bölgeden götürülmesinden sonra güvenlik çemberi de kaldırıldı.

Güvenlik nedeniyle evlerinden tahliye edilen vatandaşlar, riskli mühimmat taşıyan uçaklar için evlerinin bulunduğu alan dışındaki bir rotanın belirlenmesini istedi.

VALİ KIRAÇ: PATLAYICI DEĞİL
Seferihisar'da Efes 2012 Müşterek Fiili Atışlı Tatbikatı'nın yapıldığını hatırlatan İzmir Valisi Cahit Kıraç, “Mermiyle bir ilgisi yok. Patlayıcı olabileceği ihtimaline karşı 10-15 konut boşaltıldı. Patlayıcı bir cisim değilmiş, patlama riski yok” dedi.

Bu arada, Urla Kaymakamı Şehmus Günaydın, Urla Emniyet Müdürü Ümit Duymuş, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Orhan Yurdakul, olay yerinde incelemelerde bulundu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...