'Savaşsız bir dünya için oyunlar oyna'

Mardin'de, "Savaşsız bir dünya için oyunlar oyna" temasıyla düzenlenen, 18 ülkeden 80 sanatçının katıldığı 4. İM Uluslararası Sosyal Sirk Festivali başladı.

Haberler - Anadolu Ajansı 12.09.2014 - 14:50

'Savaşsız bir dünya için oyunlar oyna'

Festivalin açılışına katılan Mardin Valisi Mustafa Taşkesen, 'nin en otantik şehrinde böyle bir sanat festivalinin olmasının Mardin'in özelliğine ve güzelliğine güzellik kattığını ve festivalde gösteri yapmak için 18 ülkeden katılan insanların savaşsız bir dünya için maharetlerini göstermeye geldiklerini söyledi.

Festivalin açılışına katılan Mardin Valisi Mustafa Taşkesen, Türkiye'nin en otantik şehrinde böyle bir sanat festivalinin olmasının Mardin'in özelliğine ve güzelliğine güzellik kattığını ve festivalde gösteri yapmak için 18 ülkeden katılan insanların savaşsız bir dünya için maharetlerini göstermeye geldiklerini söyledi.

Her Yerde Sanat Derneği Başkanı Serdal Adam da, festivalle 11 -20 Eylül tarihleri arasında çeşitli mekanlarda, Suriyelilerin ve Ezidi sığınmacıların yaşadığı kamplarda, köylerde ve ilçelerde gösteriler düzenleyeceklerini kaydetti.

Festival, 20 Eylül'de Dara Açık Hava Tiyatro alanında açık hava final gösterisiyle sona erecek.

Sayfa Yükleniyor...