Savcı 'yok' Kılıçdaroğlu 'var' diyor

Konu, Samsun'da hayatını kaybeden 2.5 aylık Kübra bebeğin ölüm nedeni. 'Açlık' haberlerine savcıdan gelen yalanlamaya rağmen, CHP Genel Başkanı, Adli Tıp'ın bu yönde raporu olduğunu ileri sürdü.

26.04.2011 - 19:44

Savcı 'yok' Kılıçdaroğlu 'var' diyor

Yaklaşık 3.5 ay önce Samsun'da yaşamını yitiren Kübra bebeğin ölüm nedeniyle ilgili 'açlık' haberlerine savcıdan yalanlama gelmesine rağmen, CHP lideri Kemal Kılıçdarolu bugün yine bu konuyu işledi.

Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Canip Yetişir, basında yer alan ve Kılıçdaroğlu'nun da kullandığı 'açlık' iddialarıyla ilgili, "...Ölüm sebebiyle ilgili bizim elimize herhangi bir rapor geçmemiştir" açıklamasında bulunmuştu.

CHP lideri, Konya Seydişehir'de yine bu konuyu gündeme getirerek hükümete yüklenirken, Kübra Nazar Bakırcı'nın ölüm nedeninin 'açlık' olduğunun Adli Tıp Kurumu raporuyla kesinleştiğini de dile getirdi.

Konya'nın Seydişehir ilçesinde halka seslenen Kılıçdaroğlu, 2 ''21. yüzyılın Türkiyesi'nde 2.5 aylık bir çocuk annesinin kucağında açlıktan ölürse bu ayıp kime aittir? Herhalde Ankara'da koltuğunda oturup 'Türkiye çok iyiye gidiyor' diyen adamlara aittir'' dedi.

Projeleri hakkında da konuşan Kılıçdaroğlu, iktidarları döneminde her çocuğa bir şişe süt verileceğini, bu sayede süt üreticisinin de kazanacağını anlattı.

Kılıçdaroğlu, ''Bu projemizi söyledik. Hemen başladılar, neymiş, '18. yüzyılda bir dönemde Almanya'da varmış. Bu sosyal demokratlar bula bula çocuğa sütü mü buldular' diye eleştiriyorlar. Başınıza süt kadar şişe düşsün. Aklınız başınıza gelsin. Bir şişe süt vereceğim dediğimiz zamanlar alınganlık gösteriyorlar. 'Vay efendim ne gereği var'. Çok gerek var. Bu çocuklar hepimizin çocuğu. Çocukların hepsi mutlu olsun, anne ve babalar mutlu olsun'' şeklinde konuştu.


"USTALIK DÖNEMİNDE DAHA BÜYÜK..."
Seydişehir'in ardından seçim otobüsü ile Beyşehir kent merkezine geçen Kılıçdaroğlu, burada toplanan partililere seslendi.

Başbakan Erdoğan'ın kendisi hakkında bir mitingde yaptığı konuşmasından dolayı dava açtığını belirten Kılıçdaroğlu, ''(Aile sigortasının kaynağını nereden bulacaksını) diye sordular. Bir mitingde dedim ki, 'Kaynak ben, memlekette kaynak çok. Sizin yürüttüklerinizin yarısını tasarruf etsek, milletin karnı doyar, bir de üstelik milleti kalkındırırız'

'Vay efendim' demiş. E, sen demiyor muydun, 'Büyük düşünün'... Ne demek? Büyük götürün anlamında. Büyük götürüyorsunuz kardeşim. Ustalık döneminde daha büyük götüreceksiniz. Dava açmış'' şeklinde konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...