Savcılık da iki AKP'linin peşine düştü!

AKP'nin de açıklamaları nedeniyle disiplene sevk ettiği milletvekilleri Avni Doğan ve Ahmet Aydoğmuş hakkında, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı.

25.02.2010 - 18:55

Savcılık da iki AKP'linin peşine düştü!

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, AK Parti Kahramanmaraş milletvekili Avni Doğan hakkında 'özel hayatın gizliliğini ihlal', Çorum milletvekili Ahmet Aydoğmuş hakkında ise 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama' suçları kapsamında soruşturma başlattı.


Alınan bilgiye göre, bazı vatandaşlar, Doğan ve Aydoğmuş hakkında, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Suç duyurusu dilekçelerini işleme koyan Basın Suçları Soruşturma Bürosu, iki milletvekili hakkında soruşturma başlattı.

Doğan hakkındaki soruşturmanın, TCK'nın 134. maddesinde düzenlenen 'özel hayatın gizliliğini ihlal' suçu, Aydoğmuş hakkındaki soruşturmanın ise TCK'nın 216. maddesinde yer verilen 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama' suçu kapsamında yapıldığı öğrenildi.

AKP'den de, "40 yıldır onlar bizi fişledi, şimdi de biz onları fişliyoruz" diyen Avni Doğan ile "Bize karşı çıkan kanı bozukları tahlil etmeli" diyen Aydoğmuş'un, bu sözler nedeniyle disipline sevk edildiği açıklaması gelmişti.


  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...