Sean Connery 80. yaşını kutluyor

İskoçyalı ünlü aktör Sean Connery 80. doğum gününü kutluyor. James Bond rolleriyle ünlenen ve sonraki yıllarda oynadığı rollerle sinema tarihine adını yazdıran aktör günlerini artık Bahamalar'da golf oynayarak geçiriyor.

Haberler 25.08.2010 - 19:10

Sean Connery 80. yaşını kutluyor

1962'de rol aldığı ilk James Bond filmi Dr. No ile beyazperdede dikkat çekti. Sonraki yıllarda karakter oyuncusu olduğunu kanıtladı..

25 Ağustos 1930 tarihinde İskoçya'nın Edinburgh kentinde dünyaya gelen Sean Connery 80’inci yaşını kutluyor.

Bond serisini bitirdikten 12 yıl sonra 53 yaşında döndüğü sinemada yine birbirinden güzel filmlerde rol alan Connery, 'The Name of The Rose/ Gülün Adı', 'The Russia House/ Rus Evi', 'Indiana Jones' gibi birçok önemli filmde yer aldı.

Ama 1988 yapımı 'The Untouchables/ Dokunulmazlar' belki de kariyerindeki zirveydi. O yıl Yardımcı Erkek Oyuncu dalında Oscar kazandı ünlü aktör.

Bir yıl sonra 1989 yılında neredeyse 60 yaşındayken, dökülmüş saçlarına rağmen People dergisi okurları tarafından 'Yılın en seksi erkeği' seçildi.

Ancak ünlü aktör zamanla beyazperdeye küstü. Sinema sektöründekiler için 'Hepsinin aptal olduğunu söylemiyorum ama bir çoğu öyle' ifadesini kullandı.

Connery, son olarak 2003'te kameraların karşısına geçti.

Yıllara adeta meydan okuyan usta aktör şimdiyse günlerini Nice, Marbella, New York ve Bahamalar gibi dünyanın en güzel yerlerinde geçiriyor.

Zira efsane aktör golf oynamaya elverişli havanın hakim olduğu ülkelerde vakit geçirmeyi tercih ediyor.

Sayfa Yükleniyor...