Seba: Havutçu ve Yıldırım iyi durumdalar

Beşiktaş Onursal Başkanı Süleyman Seba, şike soruşturmasında tutuklanan yeğeni Teknik Direktör Tayfur Havutçu ve Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ı Metris Cezaevi’nde ziyaret etti. Seba, Havutçu ve Yıldırım’ın sağlık durumunun iyi olduğunu söyledi.

Haberler - Anadolu Ajansı 18.07.2011 - 13:28

Seba: Havutçu ve Yıldırım iyi durumdalar

Beşiktaş Kulübü Onursal Başkanı Süleyman Seba, şike soruşturması kapsamında tutuklanan yeğeni Beşiktaş Teknik Direktörü Tayfur Havutçu ve Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ı, Metris Cezaevi'nde ziyaret etti.

Süleyman Seba, ziyaretlerinin ardından cezaevinden ayrılırken aracının içinden basın mensuplarına açıklama yaptı.

Seba ziyaretiyle ilgili yaptığı açıklamada, ''Yeğenimi ziyaret etmek, geçmiş olsun dileklerimi iletmek, aynı zamanda arkadaşlarım namına iletmek, hem de Fenerbahçe Kulübü'nün değerli başkanı Aziz Yıldırım'ı da ziyaret edip geçmiş olsun demek için geldik'' dedi.

Seba, Havutçu ve Yıldırım'ın durumlarının nasıl olduğu sorusuna ''Her ikisinin de durumu iyi” yanıtını verdi.

Süleyman Seba, yaklaşık bir saat bulunduğu Metris Cezaevi'nden, ziyaretlerin ardından geldiği araçla ayrıldı.

TANJU İZİN ALAMADI
Bu arada Metris Cezaevi'ne ziyaret için eski futbolcu Tanju Çolak ve Rıdvan Dilmen'in eşi Ayşe Dilmen de geldi.

Ayşe Dilmen izin aldığı için ziyaretlerde bulunurken, Tanju Çolak izni olmadığı için ziyaret yapamadı.

Tanju Çolak yaptığı açıklamada, moral motivasyon amacıyla geldiklerini ifade ederek, ''Arkadaşlarımıza yanlarında olduğumuzu hissettirmek için burada bulunuyoruz. Ayşe Dilmen hem Tayfur ile hem Mehmet Yenice ile hem de Abdurrahman Yakut ile konuştu.

'TAYFUR ÇOK ÖZEL BİR İNSAN’
Morallerinin iyi olduğunu öğrendik ama şunu söyleyebilirim; Tayfur benim oda arkadaşımdı. 15 yaşında da Mehmet Yenice ile çalışmaya başladım. Yenice 33-34 senelik ağabeyimdir. Çok saygın, çok dürüst insanlardır. Süleyman Seba'nın da söylediği gibi 'Ben yaparım Tayfur yapmaz'. Bu kadar utangaç, saygılı ve sevgili bir insandır Tayfur. Çok özel bir insandır. Tayfur avukatına haksız suçlamalardan sonra 'Ben Metris'ten bir ay sonra çıksam ne olur' demiş.

Abdurrahman Yakut'un çok üzüntü içinde olduğunu öğrendim, moralsizlermiş. Neticede amacımız buradaki dostlarımıza destek vermekti. Ama izin alamadığım için içeri giremedim'' şeklinde konuştu.

Sayfa Yükleniyor...