Şebnem Şirin'in katil zanlısı Furkan Zıbıncı tutuklandı

Denizli'de ayrılmak istiyor diye Şebnem Şirin'i bıçakla boğazını keserek öldüren Furkan Zıbıncı tutuklandı. Zıbıncı'nın "cinsel istismar'' da dahil olmak üzere 6 ayrı suçlamayla ilgili sabıka kaydının olduğu ortaya çıktı. Katil zanlısı, ifadesinde olay anını hatırlamadığını belirterek, Şebnem'in evlenmek istediğini kendisinin ise reddettiğini öne sürdü. Öte yandan Şebnem Şirin'in otopsisinde vücudunda toplam 12 bıçak darbesi olduğu tespit edildi.

Haberler - İHA - NTV Haber - Anadolu Ajansı - DHA 28.10.2021 - 15:58

Şebnem Şirin'in katil zanlısı Furkan Zıbıncı tutuklandı

'nin Pamukkale ilçesinde, ayrılmak isteyen Şebnem Şirin'i (25) boğazından bıçaklayarak öldüren erkek arkadaşı Furkan Zıbıncı (25) tutuklandı.

Gıda mühendisi Şebnem Şirin'in bıçaklanarak öldürülmesinin ardından polis ekiplerince gözaltına alınan katil zanlısının emniyetteki işlemleri tamamlandı.

''PİŞMAN MISINIZ?'' SORUSUNA CEVAP VERMEDİ

Yoğun güvenlik önlemleri altında adliyeye sevk edilen Furkan Zıbıncı, basın mensuplarının "Neden öldürdünüz? Pişman mısınız?" sorularına yanıt vermedi.

OLAY ANINI HATIRLAMADIĞINI İLERİ SÜRDÜ

Emniyetteki ifadesinde, olay anını hatırlamadığını ileri süren cinayet zanlısı Zıbıncı, çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliğince "canavarca hisle ve tasarlayarak öldürme" suçundan tutuklandı.

İFADESİ ORTAYA ÇIKTI

Katil zanlısı Furkan Zıbıncı, mahkemede verdiği ifadede ise Şebnem Şirin’in evlenmek istediğini kendisinin ise reddettiğini öne sürdü.

''BENİ KISKANIYORDU''

Olayı hatırlamadığını belirten Zıbıncı, ifadesinde şunları söyledi:

''Ben sarraf olarak çalışırım. Şebnem ile sevgili olarak görüşürdüm. Askerden geldikten sonra Şebnem evlenmek istiyordu, ben de reddediyordum. Ayrıca beni kıskanıyordu. Bu konuda tartışıyorduk. Olay gecesi ortak arkadaşımız Sena ile Şebnem alkollü bir mekanda alkol aldıktan sonra Şebnem ile buluştum. Ben de alkollüydüm. Tekel büfesinden alkol alıp, apart dairesine gittik. Tekrar alkol aldık ve cinsel ilişkiye girdik.

''BANA DOĞRU BIÇAK SAVURDU, PARMAĞIM KESİLDİ''

Aparttan çıkıp, tekrar geldikten sonra Şebnem, yukarıda belirttiğim nedenle benimle tartışmaya başladı. Bana doğru apartta bulduğu bıçağı savurdu. Parmağım kesildi, yüzüme vurmaya başladı, hakaret etti. Ben de Şebnem'i engellemek için kolunu tuttum. Yere düştük. Çok alkollü olduğum için daha sonrasını hatırlamıyorum. Olaydan sonra cep telefonunun SIM kartını attığımı ve babama 'Ben Şebnem'i öldürdüm, gelin bana yardım edin' şeklinde sözler söyleyip söylemediğimi hatırlamıyorum. Ancak cep telefonumun SIM kartını attığımı hatırlıyorum. Bunu babam da söylemiş olabilir. Tasarlayarak canavarca hisle Şebnem'i öldürmedim. Olayı hatırlamıyorum.''

12 BIÇAK DARBESİ TESPİT EDİLDİ

Öte yandan Şebnem Şirin'in yapılan otopsisinde vücudunun göğüs, yüz ve boyun kısmında toplam 12 bıçak darbesi olduğu, boğazına aldığı derin bıçak kesisiyle yaşamını yitirdiği tespit edildi.

6 SUÇTAN SABIKA KAYDI ORTAYA ÇIKTI

Şebnem Şirin'i vahşice katleden Zıbıncı'nın "cinsel istismar'', ''gasp'', ''trafik güvenliğini tehlikeye sokma" gibi suçlardan 6 ayrı kaydının bulunduğu anlaşıldı.

Hakkında işlem yapılan suçlamalardan bazılarının cezasının ertelendiği, bazı suçlarda da para cezası ödediği öğrenildi.

GÖZYAŞLARIYLA VEDA

25 yaşında hayata veda eden Şebnem Şirin dünyaca ünlü bir şarapçılık şirketinin ortağı olan Fevzi Tokat'ın torunuydu.

Gıda mühendisi olan genç kız aile şirketinde çalışıyordu.

Büyük acı yaşayan ailesi, Şebnem'i Ulu Cami'de yapılan törenin ardından son yolculuğa uğurladı.

Anne Pervin Tokat kırmızı yazma örtülen tabutun başından ayrılmadı.

Güçlükle ayakta duran anne ve babayı yakınları teselli etti.

NTV uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olun

google-play app-store Huawei App Gallery

Sayfa Yükleniyor...