İlişkili Haberler

Slovenya'ya resmi bir ziyaret gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Slovenya Cumhurbaşkanı Borut Pahor'la ortak bir basın toplantısı yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a başkanlık sistemiyle ilgili düşünceleri soruldu. Erdoğan, "Seçim bildirgesini okudum diye bir beyanım olmadı. Başbakan görüşünü paylaştı, ben de düşüncelerimi ifade ettim" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü: "Ben seçim bildirgesini okudum' diye bir beyanım olmadı. Sadece Sayın Başbakan, başkanlık sistemiyle ilgili düşüncelerini benimle paylaştığını ve bizzat başkanlık sistemiyle ilgili bölümü kendisinin yazdığını, yazacağını bana söyledi. Benim de düşüncelerimi bu noktada istedi. Ben de düşüncelerimi kendisiyle paylaştım. Fakat muhalefet eğer seçim beyannamelerini bana gönderirse, ben kendilerine memnuniyetle yardımcı okurum. Hele hele başkanlık sistemiyle ilgili gönderirse, çok daha benim için de isabetli olur. Çünkü bu mesafe almaktır.''

IŞİD'LE MÜCADELE 

IŞİD'le mücadeleyle ilgili görüşlerini de dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söyledi: "(DEAŞ'le mücadele) Şu anda bizim ülkemize giriş yasağı koyduğumuz yaklaşık 12 bin 500 kişilik bir liste söz konusu. Yakalayıp gönderdiğimiz sayı ise bin 250 civarındadır. Tabii bunların isimleri gösterilmesi gerekir ki biz de bunlara müdahale etme şansını elde edelim. Aksi takdirde bizim gelen her turisti paketleyip göndermemiz lazım. Bu da insan hakları açısından yanlış bir şey."