Seçim minibüsüyle yardım araç yokluğundan

Simav'daki depremzedelere seçim minibüsüyle yardım malzemesi dağıtıldığı yönündeki iddialar üzerine, AK Parti milletvekili adayından açıklama geldi.

Haberler - Anadolu Ajansı 26.05.2011 - 21:17

Seçim minibüsüyle yardım araç yokluğundan

AK Parti Kütahya milletvekili adayı Bediha Türkyılmaz, Simav'da kendisine ait seçim minibüsüyle Türk Kızılayı'nın depremzedelere tahsis ettiği yatakların dağıtıldığı iddiasına ilişkin konuştu.

Türkyılmaz, bazı ulusal basın yayın organlarında yer verilen, ''AK Partili olmayanlara yatak yok, battaniye yok'' dediği yönündeki haberlerin doğru olmadığını söyledi.

Türkyılmaz, ''İnsanlara yardım amaçlı yapılan bir davranış, bunda siyasi bir düşünce kesinlikle yok'' dedi.

Bu haberleri üzüntüyle karşıladığını ve böyle bir şeyin mümkün olmadığını belirten Türkyılmaz, şöyle konuştu:

''Bu olay tamamen ihtiyaçtan kaynaklanmıştır. O anda yatak ve battaniyeleri götürmek için araba aranmış, bulunamamış. Belediyeden de istenmiş. O anda belediyede de boşta araç yokmuş. Aracımızın orada bulunması üzerine yardım talep edilmiş. İnsanlara yardım amaçlı yapılan bir davranış, bunda siyasi bir düşünce kesinlikle yok.

Deprem üzerinden siyaset yapmayı ne kendime, ne siyasi düşünceme, ne de içinde yaşadığım imana sığdıramam. Şu anda yapmamız gereken tek şey, el birliği yaparak Simav için çalışmaktır...

Biz insana hizmeti amaçlayan bir prensibin parçasıyız. Hizmet sunarken, 'AK Partili olanlar ve olmayanlar' diye ayrım yapan bir partinin mensubu değiliz.''

''YİNE AYNISINI YAPARIM''
Yatakların taşınmasına yardım eden Yusuf Koyuncuoğlu İlköğretim Okulunun hizmetlisi Selim Yiğit ise olaya ilişkin yayımlanan haberlerde art niyet olduğunu belirterek, şunları söyledi:

''Araç bulmak için okulun hoparlöründen ilan ettik ama bulamadık. Daha sonra orada bulunan minibüsle yatakları taşıdık. 'Araç bulamadık, bu araçla getirdik. Kusurumuza bakmayın' diye oradaki insanlara ikazda bulundum. Bunu çekemeyen diğer siyasi partiye gönül vermiş vatandaşlar, araçlarından inerek bize saldırmaya başladı. (Sen bu araçla taşıyamazsın) dediler. Çadır kentimizde yaşamayan, siyasi rant elde etme peşinde olan kişiler bunlar. Bizi komplo teorisine sokmak istiyorlar. Bizi rencide edecek sözlerde bulundular. Hizmet ettirmemek için ellerinden gelen çabayı gösterdiler. Aynı iş başıma gelse yine aynısını yaparım. Yaptığımla onurluyum, gururluyum.''

Sayfa Yükleniyor...