Seçimden sonra gecekonduları yıkıldı

İstanbul Üsküdar'da 3 gecekondunun yıkımı sırasında arbede yaşandı. Yaşlı bir gecekondu sahibi, iki oğlunun asker olduğunu belirterek, “Vergimi veriyorum. Seçimden önce gelip oy istediler. Şimdi nerede kalacağız?” dedi.

08.04.2009 - 11:02

Seçimden sonra gecekonduları yıkıldı

İstanbul Üsküdar'da 3 gecekondunun yıkımı sırasında arbede yaşandı. Yıkıma engel olmaya çalışan yaşlı gecekondu sahibi, iki oğlunun asker olduğunu belirterek, “Vergimi veriyorum. Seçimden önce gelip oy istediler. Şimdi nerede kalacağız?” dedi.

Alınan bilgiye göre, 3 gecekondu hakkında mahkemeden yıkım kararı alan Üsküdar Belediyesi zabıta ekipleri, sabah saatlerinde çevik kuvvet polislerinin desteğiyle Bahçelievler Mahallesi Ayvacı Sokak'a geldi.

Evlerinin yıkılmasına karşı çıkan bir grup ile zabıta görevlileri arasında çıkan kısa süreli arbede sonucunda 7 kişi polis minibüslerine bindirildi.

Polis ekiplerinin vatandaşları eşya ile birlikte evlerinden çıkartmasının ardından 3 gecekondu iş makineleri ile yıkıldı.

"NEREDE KALACAĞIM?"
Evi yıkılanlardan 50 yaşındaki Kerim Aslan, ''Oğullarımdan biri Diyarbakır'da, diğeri de Hakkari'de vatani görevini yapıyor. Bize hiçbir yer göstermeden evlerimizi yıktılar. Seçimlerden önce geldiler bizden oy istediler. Ben 26 senedir burada oturuyorum. Devlete vergimi veriyorum. Bize tapu vereceklerine evlerimizi yıkıyorlar. Benim kalacak hiçbir yerim yok. Ben şimdi ne yapacağım? Nerede kalacağım?'' diyerek ağladı.

Bu arada, yıkım sırasında polis minibüsüne alınan 7 kişi daha sonra serbest bırakıldı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...