Başbakan Davutoğlu: Seçimin galibi 78 milyon

Başbakan Davutoğlu, yüzde 49.4'le tek başına iktidar çoğunluğunu yakaladıkları seçim için "Bu seçimin galibi, bütünüyle 78 milyon vatandaşımızdır" ifadesini kullandı.

Haberler - ntv.com.tr 03.11.2015 - 14:26 | Son Güncelleme : 03.11.2015 - 14:32

Başbakan Davutoğlu: Seçimin galibi 78 milyon

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Davutoğlu, Atatürk Havalimanı'nda halka hitap etti.

1 Kasım Genel Seçimleri'nde aldıkları yüzde 49.4 oya değinen Davutoğlu, "Bu seçimin galibi vardır. Bu seçimin galibi, bütünüyle 78 milyon vatandaşımızdır, aziz milletimizdir, ülkemizdir, demokrasimizdir ve bu seçimlerin galibi AK Parti kadrolarının millet aşkıdır" dedi.

"Milletimiz, bu millete, bu ülkeye samimiyetle hizmet iradesine sahip olanlarla günlük siyaset yapanlar arasındaki farkı gördü" diyen Davutoğlu, "Milletimiz, bu ülkeye aşkla bağlı olanlarla seçim hükümetine dahi bakan vermekten kaçınanları gördü. Aşk, samimiyet, dava deyince akla AK Parti gelir. Birlik, dirlik, kardeşlik deyince akla AK Parti gelir" diye konuştu.

Davutoğlu'nun konuşmasından öne çıkan diğer başlıklar şöyle:

"Milletimiz, hamdolsun 3 Kasım 2002'de 1,5 yıllık bir partiye yüzde 34,5 bir oyla o zaman iktidarı, ilk iktidarı vermişti. Sonra oylarımız hep yükseldi. Nice seçimlerden hep başımız dik çıktık.

Şimdi 14 yıl sonra tekrar 2011 oranlarına ulaşarak, dünya demokrasi tarihinde böyle bir şey yoktur, 14 yıl iktidardan sonra 13 yıl, tekrar bu sefer yüzde 49,5'la bize millet güvenini gösterdi.

Hiç kimsenin kalbini kırmadık, hiç kimseyi üzecek tek bir kelam etmedik. Hiç kimseye bu yenilgi dolayısıyla tepeden bakmadık. Bizim için iki grup vatandaşımız vardır; bugün AK Parti'ye oy verenler, yarın verecek olanlar.

Bırakın diğerleri yorulsun, bırakın onlar dinlensin, bırakın onlar kenara çekilsinler. Bize yorulmak yakışmaz, bize durmak yakışmaz, bize bir an dahi millet hizmetinden geri durmak yakışmaz."

Sayfa Yükleniyor...