Seçimler ne zaman yapılacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan tarih verdi (2023 Cumhurbaşkanlığı seçimleri)

Seçimlerin ne zaman, hangi ayda yapılacağına yönelik tarih araştırmaları sürmeye devam ediyor. 2023 seçimlerinin mayıs mı yoksa haziran ayında mı yapılacağı, oy kullanmak için bekleyen vatandaşların gündeminde yer alıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı son açıklamayla birlikte, 2023 seçimleri için tarih verdi. Peki, Seçimler ne zaman, hangi ayda yapılacak?

Seçimler ne zaman yapılacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan tarih verdi (2023 Cumhurbaşkanlığı seçimleri)

AK Parti TBMM Grup Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2023 seçimlerinin ne zaman yapılacağına yönelik tarih bilgisi paylaştı. Peki, seçimler ne zaman, hangi ayda yapılacak? İşte ayrıntılar.

2023 SEÇİMLERİ NE ZAMAN?

Partisinin grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2023 tarihine işaret etti. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın o açıklaması;

"Bu millet vakit geliyor 14 Mayıs'ta gereğini yapacaktır. Asla bu tür kuru sıkı atanlara prim vermecektir. Onlar deprem bölgesine gidip sadece konuşacak poz verip dönecek. Şu anda biz can derdindeyiz onlar ise mal derdinde. Şimdilik not ediyoruz vakti gelince bu notları açıklayacağız. Adaylık kavgasından milletin dertleriyle dertlenemeyenlerin kendi sığ dünyalarıyla baş başa bırakıyoruz."

Buna göre; 2023 cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimleri 14 Mayıs 2023 Pazar günü yapılacak.

Sayfa Yükleniyor...