Şehidin babasına söyleyemediler

İstanbul'da bu sabah şehit olan Uzman Çavuş Uğur Ekiz'in hastanede kalp tedavisi gören babası Fikri Ekiz'e acı haber verilemedi.

22.06.2010 - 13:26

İstanbul Halkalı'da bu sabah askeri servis aracına düzenlenen bombalı saldırıda jandarma şehit olan Uzman Çavuş Uğur Ekiz, 1993'ten beri Türk Silahlı Kuvvetlerinde (TSK) görev yapıyordu.

38 yaşındaki Ekiz, 1,5 yıldır da İstanbul Jandarma Komutanlığı'nda görevini sürdürüyordu.

Uğur Ekiz'in Hatay'ın Erzin ilçesinin Cumhuriyet Mahallesi'nde yaşayan ağabeyi Tayfur Ekiz, ikisi kız 7 kardeş olduklarını, Uğur'un evli olduğunu, Enes ve Rümeysa adlarında 2 çocuğu olduğunu söyledi.

Kardeşinin şehit olduğu haberini televizyon izleyen dayısı Rahmi Açan'dan öğrendiklerini, ardından askeri personelin evlerine gelerek kendilerini bilgilendirdiğini belirten Tayfur Ekiz, ''Kendisiyle en son dün telefonla görüştük. Bugün Seyhan Başkent Hastanesi'nde kalp ameliyatı olacak babamızın yanında olmak istemişti. Ancak gelmesine gerek olmadığını ve ameliyatıyla ilgili kendisini bilgilendireceğimizi söylemiştik'' dedi.

Uğur Ekiz, yarın izne ayrılacaktı ve memleketi Erzin'e gelerek ameliyat sonrasında babasını görecekti.

Oğlunun şehit olduğu haberini öğrenmesinin ardından anne Sevim Ekiz ile bazı yakınları sinir krizi geçirdi. Kalp rahatsızlığı nedeniyle tedavi gören ve bugün ameliyat olacak baba Fikri Ekiz'e oğlunun şehit olduğu henüz söylenemedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...